warunki w Tatrach

Ostatnie dni to dość stabilna pogoda (pomijając środowe chwilowe załamanie pogody), 1. stopień zagrożenia lawinowego i beton + lód na szlakach. Sprawdzamy prognozy pogody na kolejne dni.

Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Od rana nad Tatrami świeci słońce, a niebo jest bezchmurne. W Zakopanem i nad Morskim Okiem termometry pokazują 4 stopnie, na Kasprowym Wierchu 0, a na Rysach - 1. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego: pokrywa śnieżna mocno zróżnicowana w zależności od wysokości i wystawy. Na graniach i w ich pobliżu śnieg wywiany do trawy i starego twardego śniegu. W zagłębieniach terenowych i pod ścianami niewielkie depozyty nawianego śniegu. Warunki do działalności górskiej są bardzo trudne i wymagające doświadczenia. Zalegający na szlakach śnieg jest bardzo twardy, a w wielu miejscach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 6 godzin, a wiatr powieje z prędkością do 35 km/h. 

Wschód słońca: 7:20 Zachód słońca: 16:22

Sobota, 25 stycznia 2020 r.

Prognozy na sobotę są bardzo obiecujące, jeśli chodzi o pogodę (!). Będzie dość ciepło: 6 stopni w Zakopanem, 5 nad Morskim Okiem, - 1 na Kasprowym Wierchu i - 3 na Rysach. Wiatr na graniach osiągnie prędkość do 20 km/h, obniżając temperaturę odczuwalną o ok. 7-8 stopni. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 7 godzin. 

Wschód słońca: 7:20 Zachód słońca: 16:23

Niedziela, 26 stycznia 2020 r.

W niedzielę również będzie ładnie, choć na niebie pojawią się już chmury, a czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie 4 godziny. Będzie praktycznie bezwietrznie. Termometry w Zakopanem pokażą 6 stopni, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym Wierchu - 2, a na Rysach - 6. Kolejny tydzień zapowiada się bardzo wietrzny, z opadami śniegu i temperaturami niższymi o ok. 10 stopni.

Wschód słońca: 7:18 Zachód słońca: 16:24