Kamera Hala Gąsienicowa

Za nami tydzień z opadami śniegu i prawdziwie zimową aurą. Weekend stopniowo przyniesie poprawę pogody i sprawi, że w Tatry zacznie wracać jesień.

Piątek, 24 września 2021 r.

Piątek przywitał turystów trudnymi warunkami na szlakach. Co prawda na wysokościach niższych niż 2000 m zalegający ostatnio śnieg już stopniał, niemniej jednak stało się to za sprawą silnego wiatru, który momentami osiąga prędkość ponad 80 km/h. Zdecydowanie więc nie są to bezpieczne warunki do podróżowania po górach, zwłaszcza że na szlakach jest ślisko, a wysoko w Tatrach często można spotkać oblodzenia. W piątek nie można wchodzić na Rysy od strony polskiej - ścieżka zostanie udostępniona na weekend, ale należy spodziewać się, że podejście będzie mocno oblodzone. Dziś temperatury kształtują się w następujący sposób: Zakopane 13, Morskie Oko 10, Kasprowy 3, Rysy 1. W ciągu dnia ma się stopniowo ocieplać, co będzie zapowiedzią sobotniej zmiany aury. Ciśnienie atmosferyczne wynosi dzisiaj 1014 hPa. Do wieczora będzie pochmurno, ale bez opadów. Wschód słońca miał dziś miejsce o 6:31, a zachód nastąpi o 18:31, co oznacza, że aktualnie dzień trwa równo 12 h.

Sobota, 25 września 2021 r.

W sobotę czeka nas 6 h słońca i znaczny wzrost temperatury. Termometry wskażą 18 st. w Zakopanem, 14 st. nad Morskim Okiem, 9 st. na Kasprowym Wierchu oraz 7 st. na Rysach. Wiatr tego dnia nie powinien przekroczyć 35 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1019 hPa. Przez cały dzień ma nie padać, ale pamiętajmy, że na szlakach nadal prawdopodobnie będzie ślisko. Słońce pojawi się na horyzoncie o 6:32, a zajdzie za nim o 18:29.

Niedziela, 26 września 2021 r.

Niedziela ma być zdecydowanie najładniejszym i najcieplejszym dniem weekendu. Przewiduje się 9 h nasłonecznienia, a temperatury ukształtują się następująco: Zakopane 20, Morskie Oko 18, Kasprowy 13, Rysy 8. Będzie praktycznie bezwietrznie, nie są przewidywane też żadne opady. Na barometrach pojawi się wartość 1021 hPa. Wschód słońca o 6:34, zachód o 18:27. Wędrówka właśnie w ten dzień to zdecydowanie najlepszy pomysł. Pamiętajmy jednak, że warunki atmosferyczne niekoniecznie będą współgrały ze stanem szlaków. Zachowajmy więc daleko idącą ostrożność! Udanego weekendu!