Kasprowy Wierch kamery TOPR

Przed nami ostatni weekend czerwca. Miesiąc ten do tej pory był naprawdę pogodny i napawa optymizmem przed lipcem. A jak się z nami pożegna? Czy znów będzie tak ładnie, jak chociażby tydzień temu? Sprawdź prognozę. 

Piątek, 25.06.2021 r.:

Początek weekendu przywitał nas pogodnie, za oknem jest słonecznie, nie brakuje także chmur. W trakcie dnia można spodziewać się niewielkich opadów deszczu, burze nie powinny wystąpić. Na Kasprowym będzie 15 stopni, a w Zakopanem 24. Upały odpuściły, ale dzień zachęca do tatrzańskich wędrówek. Wiatr będzie wiał w granicach 21 km/h.

Sobota, 26.06.2021 r.:

Ostatnia sobota czerwca nie będzie zbyt ładna. Czeka nas duże ochłodzenie, spore zachmurzenia oraz możliwość wystąpienia burz. W Zakopanem będzie zaledwie 19 stopni, a na Kasprowym 10. Czas nasłonecznienia wyniesie do 3 godzin. Należy spodziewać się także obfitych deszczy, tj. 13 mm/12h. W trakcie burzy wiatr może wiać nawet do 60 km/h, poza tym będzie raczej bezwietrznie.

Niedziela, 27.06.2021 r.:

Będzie ładniej niż w sobotę, ale nie będzie to na pewno idealny dzień. Mogą wystąpić burze, jak i opady deszczu, które finalnie powinny być kilkukrotnie mniejsze niż dzień wcześniej. Będzie także nieco cieplej, tj. na Kasprowym 11, w Zakopanem 22 stopnie. Zdecydowanie na szlak trzeba zabrać także cieplejsze ubrania.

Jak widać weekend będzie deszczowy i burzowy. Uważajcie na siebie, szczególnie gdy będą kusiły ładne poranki.