Kamera Hala Gąsienicowa

W końcu przed nami nieco bardziej przystępny pogodowo weekend w Tatrach. Choć warunki na szlakach są trudne, to tym razem obędzie się bez ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Piątek, 25 lutego 2022 r.

Aktualnie największym problemem dla turystów jest bardzo duże oblodzenie. W wyższych partiach gór pokrywa jest w wielu miejscach bardzo twarda, co niestety może sprzyjać poślizgnięciom. Sprzęt zimowy i bardzo zaawansowana umiejętność posługiwania się nim są obowiązkowe. W Tatrach obowiązuje obecnie 2. stopień zagrożenia lawinowego dla wszystkich wysokości. W piątek w ciągu dnia przewaga chmur (2 h nasłonecznienia), a także opady śniegu, w czasie których pokrywa może powiększyć się o kilka centymetrów. Temperatury kształtują się następująco: Zakopane 2, Morskie Oko 0, Kasprowy Wierch -5, Rysy -12. Wiatr nie powinien przekraczać 30-35 km/h. Zachód słońca dziś o 17:16.

Sobota, 26 lutego 2022 r.

W sobotę nieco więcej słońca - możemy spodziewać się go przez około 5 h. Temperatury będą bardzo podobne do piątku: 2 st. w Zakopanem, -1 nad Morskim Okiem, -6 na Kasprowym i -14 na Rysach. Jeśli tego dnia spadnie śnieg, to będą to ilość raczej symboliczne. Siła wiatru nie przekroczy 40 km/h, a do tej wartości będzie zbliżać się jedynie w górach w godzinach wieczornych. Wschód słońca o 6:28, zachód o 17:17.

Niedziela, 27 lutego 2022 r.

Niedziela ma być najładniejszym dniem weekendu. Słońce na niebie może gościć przez około 6 h. Nie przewidywane są żadne opady, a wiatr nie przekoczy 35 km/h. Na termometrach odnotujemy następujace wartości: Zakopane -1, Morskie Oko -2, Kasprowy -7, Rysy -13. Wschód słońca o 6:26, zachód zaś o 17:19.