Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami kolejny weekend z piękną pogodą. Będzie co prawda więcej chmur niż ostatnio, a być może nawet spadnie przelotny deszcz, ale i tak warunki przez większość czasu będą bardzo dobre.

Piątek, 25 marca 2022 r.

W Tatrach pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Wysokie temperatury spowodowały topnienie śniegu, zwłaszcza w dolnych partiach, dzięki czemu w takich miejscach jak Polana Chochołowska pojawiły się niewielkie na razie ilości krokusów. Należy uważać na szlaki w dolinach. Po nocnych przymrozkach rano są one bardzo śliskie, a w miarę upływu dnia tworzy się śnieżna breja i kałuże. Wyżej warunki zimowe. Na Kasprowym Wierchu leży jeszcze 140 cm. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego dla wszystkich wysokości. Dziś będzie słonecznie przez 9 h, a więc pochmurne momenty będą zdecydowanie w mniejszości. Termometry wskażą następujące wartości: w Zakopanem 11 st., nad Morskim Okiem 8 st., na Kasprowym Wierch -1 st., a na Rysach -5 st. Nie będzie opadów, a wiatr nawet w górach nie przekroczy 20 km/h. Zachód słońca równo o 18:00.

Sobota, 26 marca 2022 r.

Sobota będzie kolejnym dniem ze zdecydowaną przewagą słońca, którego spodziewamy się przez 10 h. W ciągu dnia nie będzie opadów - te pojawią się dopiero późnym wieczorem, ale i tak będą raczej symboliczne. Wiatr tego dnia będzie nieco mocniejszy i w wyższych partiach Tatr osiągnie 40 km/h. Temperatury ukształtują się następująco: Zakopane 12, Morskie Oko 9, Kasprowy 3, Rysy -2. Wschód słońca tego dnia o 5:30, zachód o 18:01. W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu, co oznacza, że później będzie się robić jasno i później także będzie zapadać zmrok. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy planowaniu wycieczek.

Niedziela, 27 marca 2022 r.

Również w niedzielę przewiduje się 10 h słońca. W górach w nocy może padać deszcz, który przejdzie w śnieg. Do godzin porannych jednak wszystko powinno się uspokoić i przez resztę dnia już nie będzie opadów. Wiatr tego dnia powieje z maksymalną prędkością 30 km/h. Temperatury wynosić będą odpowiednio: 9 st. w Zakopanem, 7 st. nad Morskim Okiem, 3 st. na Kasprowym Wierchu, 1 st. na Rysach. Wschód słońca o 6:28, zachód o 19:03.