Hala Gąsienicowa kamera topr

Przed nami ostatni weekend listopada. Tak, to prawda, za tydzień już grudzień! Jakie będzie pożegnanie listopada? Słoneczne? Deszczowe, a może śnieżne? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 26.11.2021 r.,

Pierwszy dzień weekendu zaczął się brzydko i nie przyniesie nam zbyt dobrej pogody. W górach będzie padał przelotny śnieg, a w mieście deszcz. Słońca nie będzie, a wiatr będzie wiał z prędkością około 40 km/h. Co ważne ciemno zrobi się o 15:47, więc należy o tym pamiętać nawet przy krótkich wycieczkach. W Zakopanem będą 4 stopnie, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym -1 i na Rysach -3. Warunki na szlakach są bardzo trudne, występują duże oblodzenia. Dodając niekorzystną pogodę odradzamy wycieczki wysokogórskie.

Sobota, 27.11.2021 r.,

Drugi dzień nie przyniesie nam wiele lepszej pogody, choć poprawa będzie. Słońce wstanie o 7:08, a zajdzie o 15:46. Wiatr będzie wiał z prędkością do 45 km/h, czas nasłonecznienia wyniesie około jedną godzinę. Co ważne nie będzie opadów, zarówno śniegu jak i deszczu. Natomiast będzie chłodniej! W Zakopanem 3 stopnie, nad Morskim Okiem 0, na Kasprowym -3 i na Rysach -6. Wybierając się w góry pamiętajcie o dobrym ubiorze i o fakcie, że warunki na szlakach są naprawdę trudne.

Niedziela, 28.11.2021 r.,

Ostatnia niedziela listopada przypominać będzie początek weekendu. W górach należy spodziewać się opadów śniegu, a w mieście deszczu. Słońca nie będzie, jasno zacznie robić się o 7:10, a ciemno o 15:45. W Zakopanem będą 4 stopnie, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym -2 a na Rysach -5. Temperatury będą zatem podobne do poprzednich dni. Tak samo będzie jeżeli chodzi o wiatr, jego siła sięgnie 45 km/h. 

Jak widzicie warunki w ten weekend będą niezbyt korzystne. Opady deszczu, śniegu, krótki dzień w połączeniu z oblodzeniami nie zwiastują niczego dobrego. Uważajcie na siebie i jak już jedziecie w góry, wybierajcie cele wycieczek rozsądnie.