Kamera Hala Gąsienicowa

Przed nami ciepły weekend ze sporą ilością słońca, choć pojawi się także zachmurzenie. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni, co koniecznie należy wziąć pod uwagę przy planowaniu wycieczek.

Piątek, 26 marca 2021 r.

Po kilku dniach brzydszej pogody w Tatry zawitało dziś słońce. TOPR zmniejszył wczoraj wieczorem stopień zagrożenia lawinowego do "2". Należy jednak spodziewać się, że pod wpływem ciepła w niektórych miejscach w ciągu dnia ryzyko będzie rosnąć. Sporym problemem utrudniającym podróżowanie jest lodoszreń - śnieg pokryty jest grubą warstwą lodu. Na szlakach należy zachować ostrożność i pamiętać, że w górach panuje pełnia zimy. Dziś temperatury kształtują się następująco: Zakopane 10 st., Morskie Oko 6, Kasprowy 1, Rysy -4. Ciśnienie atmsoferyczne wynosi 1023 hPa, a wiatr nie powinien przekraczać 20 km/h. Przewiduje się łącznie 6 h nasłonecznienia - ma nie być żadnych opadów. Wschód słońca miał miejsce o 5:30, a zachód będzie o 18:02.

Sobota, 27 marca 2021 r.

Sobota będzie dniem bardzo podobnym do piątku. Podobnie jak dzisiaj, na niebie naprzemian będą pojawiać się słońce i chmury, jednakże z przewagą pogodnych momentów. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane 11, Morskie Oko 6, Kasprowy Wierch 1, Rysy -4. Jak widać, będą one praktycznie zbieżne z temperaturami piątkowymi. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie - do 1021 hPa. Wiatr w ciągu dnia do 30 km/h. W ciągu dnia nie będzie opadów, jednakże w godzinach poźnowieczornych nastąpi pogorszenie pogody. Zerwie się wiatr o prędkości do 65 km/h - w górach może też spaść kilka cm śniegu. Wschód słońca o 5:28, zachód o 18:03. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o jedną godzinę do przodu.

Niedziela, 28 marca 2021 r.

Niedziela będzie najchłodniejszym dniem weekendu. Na niebie nie zabraknie jednak słońca - będziemy nim mogli się cieszyć przez łącznie ok. 7 h. Jeśli chodzi o temperatury, to będą one kształtowy się następująco: Zakopane 5 st., Morskie Oko 0, Kasprowy -4, Rysy -8. Odnotujemy spory wzrost ciśnienia - do wartości 1033 hPa. Po nocnym wietrze, w niedzielę sytuacja nieco się uspokoi, choć i tak maksymalne podmuchy osiągną wartość 35 km/h. Nie są przewidywane żadnego opady. Słońce wzejdzie o 6:25, a zajdzie o 19:05. Życząc wszystkim udanego weekendu, apelujemy o zapoznanie się z aktualną sytuacją w Tatrach i dostosowanie planów wycieczki do panujących warunków i własnych umiejętności.