Kamera Morskie Oko

Rozpoczął się Wielki Tydzień. W ostatnich dniach przed Świętami możemy spodziewać się dodatnich temperatur w dolinach i nieustępującej zimy w wyższych partiach. Na tatrzańskich polanach zapewne zaczną coraz śmielej pojawiać się krokusy!

Poniedziałek, 26 marca

Za nami zmiana czasu na letni, która przesunęła godziny wschodu i zachodu słońca. Aktualnie jasno robi się o 6:30, a światłem dziennym możemy cieszyć się aż do 19:01. Dziś słońce zawalczy z chmurami, oferując łącznie 4 h nasłonecznienia. W Zakopanem temperatura 4 st.C, nad Morskim Okiem 2 st. C. W górach solidny mróz: na Kasprowym mamy -7 st. C, na Rysach - 9. Wieje bardzo niewielki wiatr - do 15 km/h. Ciśnienie wynosi 1011 hPa. Warunki w Tatrach są zróżnicowane. Z rana zmrożony śnieg popołudniami się roztapia. Na wysokogórskich szlakach nadal niezbędny jest pełny sprzęt zimowy.

Wtorek, 27 marca

Wtorek chłodniejszy, bardziej pochmurny i z przelotnymi opadami śniegu. Termometry w stolicy Tatr wskażą 1 st., a nad Morskim Okiem 0. Na szczycie Kasprowego będzie -7, a na najwyższej górze Polski -11. Przewidywany czas nasłonecznienia to tylko 1 h. Wiatr powieje z prędkością maksymalną 2 km/h. Ciśnienie tego dnia zostanie zmierzone na poziomie 1013 hPa. Wschód słońca o godz. 6:28, zachód 19:03.

Środa, 28 marca

W środku tygodnia lekki skok tempreratury na plus. W Zakopanem odnotujemy 5 st. C, w okolicach Morskiego Oka 1 st. C, na Kasprowym Wierchu -5, a na Rysach -8. Będzie pochmurno, mogą pojawić się także lekkie opady śniegu. Wieczorem zerwie się wiatr ponad 50 km, ale też zacznie się ocieplać. Barometry wskażą 1009 hPa. Słońce wzejdzie o 6:26, a zajdzie o 19:05.

Czwartek, 29 marca

W Wielki Czwartek nareszcie dużo słońca. Przewiduje się, że łączny czas nasłonecznienia wyniesie 6 h. Termometry w stolicy Tatr wskażą 8 st. C, a nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym -4, na Rysach -5. Wiatr od 55 km/h o poranku do 30 km/h po południu i wieczorem. Ciśnienie ponownie wyniesie 1009 hPa. Wschód słońca będzie miał miejsce o 6:24, natomiast zachód o 19:06. Ostatni tydzień marca będzie na pewno stanowić krok w kierunku pełni wiosny. Pamiętajmy jednak, że wysoko w Tatrach nadal mamy warunki zimowe i tak zapewne będzie przez cały kwiecień. Udanego tygodnia!