warunki w Tatrach

Raz słońce, raz deszcz i burze. Pogoda ostatnio lekko mówiąc... nie rozpieszcza. A przed nami ostatni tydzień wakacji - sprawdzamy więc prognozy pogody dla Tatr.

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r.

Nowy tydzień rozpoczynamy słonecznie. Nad Tatrami z samego rana było piękne niebo, teraz nad granie powoli nadciąga coraz więcej chmur, z których po południu będzie padać deszcz. Pojawią się również burze. Od ubiegłego czwartku (22 sierpnia) do odwołania zamknięty jest szlak z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont. Apelujemy o zastosowanie się do zakazu - przebywanie teraz w tym rejonie jest śmiertelnie niebezpieczne - nie wiadomo, w jakim stopniu dokładnie uszkodzony jest szlak.

Termometry w Zakopanem pokazują teraz 24 stopnie, nad Morskim Okiem 22, na Kasprowym Wierchu 15, a na Rysach 10. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 8 godzin. Wiatr na graniach osiągnie prędkość do 20 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1023 hPa i w kolejnych dniach utrzyma się na podobnym poziomie.

Wschód słońca: 5:46 Zachód słońca: 19:35 

Wtorek, 27 sierpnia 2019 r.

Wtorek podobnie jak poniedziałek, będzie na przemian słoneczny i deszczowy. Możliwe przelotne burze. Temperatura powietrza, w stosunku do dnia poprzedniego nie ulegnie zmianie: Zakopanem 24 stopnie, nad Morskim Okiem 22, na Kasprowym Wierchu 14, a na Rysach 11. Czas nasłonecznienia wyniesie od 6 do 9 godzin. Wiatr słaby, w porywach do 15 km/h.

Wschód słońca: 5:48 Zachód słońca: 19:32

Środa, 28 sierpnia 2019 r.

W środę ma padać mniej. Nadal jednak istnieje ryzyko przejścia burz. Poranek zapowiada się bezchmurnie, dlatego zalecamy jak najwcześniejsze wyjście na szlaki i ocenianie zmieniających się warunków na bieżąco. W Zakopanem będą 23 stopnie, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 13, a na Rysach 11. Czas nasłonecznienia wyniesie do 9 godzin. 

Wschód słońca: 5:48 Zachód słońca: 19:30

Czwartek, 29 sierpnia 2019 r.

Więcej przejaśnień czeka nas w czwartek. Na początku dnia nad Tatrami będzie bezchmurne niebo. Później, z godziny na godzinę chmur będzie przybywać. W drugiej połowie dnia mogą wystąpić burze. Termometry wskażą tyle samo stopni, co w poprzednich dniach, a wiatr nie przybierze na sile. Ciśnienie obniży się do 1020 hPa. Czas nasłonecznienia, tak jak w środę, wyniesie do 9 godzin. 

Wschód słońca: 5:50 Zachód słońca: 19:29

Nadchodzący weekend nie przyniesie zmiany pogody. Nadal - poranki ładne, popołudnia burzowe. Rozważnie planujcie trasy i wracajcie bezpiecznie!