warunki weekendowe w Tatrach

Warunki w Tatrach się poprawiają, większość szlaków znów jest dostępna. W najbliższych dniach będzie ciepło, spodziewane są także burze i deszcz.

Piątek, 27 lipca 2018 r.

Warunki na szlakach się poprawiają, jednak niektóre ścieżki nadal są mokre, śliskie i błotniste, na przykład te w Dolinie Małej Łąki. Utrudnień można się spodziewać w dolinach Starorobociańskiej, Iwaniackiej i Lejowej. Zamknięte są następujące szlaki: z Brzezin do Murowańca, z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem, z Wodogrzmotów Mickiewicza na Rówień Waksmundzką oraz szlak między Świnicą a Zawratem. 

W piątek możemy się spodziewać przejaśnień, czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. Warunki pogorszą się w godzinach popołudniowych – wówczas mogą nadejść burze, a w wyższych partiach popada deszcz. W Zakopanem termometry pokażą 22 st. C, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 13, na Rysach 10. Wiatr bardzo słaby, ciśnienie wynosi 1014 hPa. Słońce wzeszło o 5:05 i zajdzie o 20:27. 

 

Sobota, 28 lipca 2018 r.

W sobotę temperatura wzrośnie, warunki będą podobne do piątkowych. Termometry pokażą w Zakopanem 24 st. C, nad Morskim Okiem 21. Na Kasprowym Wierchu 15 st., na Rysach 11 – w wyższych partiach do południa słaby deszcz i możliwe przejaśnienia, po południu spodziewane są burze, a nocą mocniejsze opady. W Zakopanem rano więcej słońca, burza przewidywana jest na godziny popołudniowe. Ciśnienie nieco spadnie i wyniesie 1012 hPa. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 5:06, zaś zachodu o 20:26.

 

Niedziela, 29 lipca 2018 r.

W niedzielę wzrośnie zagrożenie burzowe, deszcz będzie padał przez cały dzień. Temperatura znacząco się nie zmieni i w Zakopanem wyniesie 22 st. C, nad Morskim Okiem 21, na Kasprowym 14, a na Rysach 11. W Zakopanem do południa przejaśnienia, zaś w wyższych partiach burze i opady deszczu spodziewane są od rana. Wiatr po południu powieje nieco mocniej niż w poprzednich dniach, ale jego prędkość nie przekroczy 20 km/h. Ciśnienie wzrośnie do 1016 hPa. Słońce wzejdzie o 5:07, zajdzie o 20:24. 

W weekend możemy się spodziewać deszczu i burz, zatem należy dobrze przygotować się do wędrówek, a w razie nadciągającej burzy skrócić wycieczkę. Życzymy udanego weekendu!