Dolina Pięciu Stawów Polskich kamery topr

Przed nami ostatni weekend listopada. Prawda, że ten czas szybko leci? Do tej pory pogoda była wręcz idealna, a jak zapowiada się ostatni weekend? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie. 

Piątek, 27.11.2020 r.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo ładnie, za oknem widać Tatry. W ciągu dnia można spodziewać się jednak rozwoju chmur. W Zakopanem będą 4 kreski, a na Kasprowym 0. Warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne, na szlakach występują bardzo duże oblodzenia. Piątek jednak sprzyja tatrzańskim spacerom.

Sobota, 28.11.2020 r.

W sobotę rano należy spodziewać się świeżej dostawy śniegu. Nie będzie ona obfita, około 5 centymetrów, jednak z pewnością znacząco pogorszy i tak trudne już warunki na szlakach. Czas nasłonecznienia wyniesie tylko jedną godzinę, zatem ciężko będzie o widoki. Wiatr będzie wiał w granicach 25 km/h. Warunki będą naprawdę trudne! Uważajcie na siebie. Śnieg ma padać przez cały dzień, jednak w małych ilościach. W Zakopanem będzie -1, a na Kasprowym -7 (odczuwalna -17).

Niedziela, 29.11.2020 r.

Ostatni dzień będzie podobny do soboty. Na widoki nie ma co liczyć, czas nasłonecznienia wyniesie około jedną godzinę. Będzie także zimno. Zakopane -2, Kasprowy -11 (odczuwalna nawet -20!). Wiatr w porywach do 20 km/h. Wieczorem może dosypać kilka centymetrów śniegu, jednak nie ma mowy o tym, aby zima stanowczo przejęła dowodzenie w Tatrach. 

Jak widać warunki nie będą dobre. Brak widoczności, świeży śnieg i bardzo trudne warunki. Jeżeli jedziesz w Tatry, pamiętaj aby wybrać wycieczkę odpowiednio do swojej wiedzy i umiejętności.