Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami ostatni weekend maja, czy chociaż on przyniesie lepszą pogodę? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie.

Piątek, 28.05.2021 roku

Początek weekend nie przyniósł zbyt ładnej pogody. Jest pochmurno i raczej tak pozostanie. Można jednak liczyć na niewielkie przejaśnienia, bowiem czas nasłonecznienia ma wynieść od 3 do 4 godzin. Wciąż obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, śniegu w Tatrach nie brakuje. W Zakopanem ma być raptem 12 stopni, a na Kasprowym 4 stopnie. Pamiętaj, że powyżej 1600 m n.p.m. warunki są trudne.

Sobota, 29.05.2021 roku

Środek weekendu przyniesie nam opady deszczu i śniegu. Niestety, ale wiosna nie zawita jeszcze w wyższych partiach Tatr. Natomiast na szczytach będzie padał śnieg i może go spaść od 5 do 10 centymetrów. Analogicznie w mieście będziemy mieli deszcz, zatem jeżeli wybierasz się w regle, zabierz parasol. TOPR prognozuje, że utrzyma lawinową jedynkę. W Zakopanem ma być raptem 9 stopni, a na Kasprowym 0.

Niedziela, 30.05.2021 roku

Niedziela będzie praktycznie bliźniacza do soboty, z tą różnicą, że będzie jeszcze więcej opadu deszczu, a na szczytach będzie padał deszcz ze śniegiem, z przewagą deszczu. Opad ma być dość duży, bowiem przekroczy 13mm/12h. W Zakopanem ma być 10 stopni, a na Kasprowym 1 w plusie. Na przejaśnienia nie ma co liczyć, a przed wycieczką sprawdź koniecznie komunikat lawinowy TOPR.

Jak widać pogoda w weekend będzie kiepska, deszcz, śnieg i deszcz ze śniegiem. Warto przemyśleć swoje plany przyjazdowe do zimowej stolicy Polski.