Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami ostatni, wakacyjny weekend. Sierpień z pewnością sprawił turystom sporo radości, ale czy tak samo ładnie pożegna się z nami? Czytajcie dalej naszą prognozę na ostatni weekend wakacji 2020. 

Piątek, 28.08.2020 r.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się wręcz fantastyczną pogodą, słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Tak też pozostanie, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie do 10 godzin. W Zakopanem będą 22 kreski, a na Kasprowym Wierchu 12 kresek. Na graniach należy uważać na podmuchy silnego wiatru, około 40 km/h. Nie będą one jednak miały charakteru permanentnego. Zatem jest to bardzo dobry dzień do górskich wędrówek.

Sobota, 29.08.2020 r.

To także będzie bardzo ładny dzień. 9 godzin nasłonecznienia, 24 kreski w Zakopanem i 14 na Kasprowym Wierchu. Będzie jednak mocniej wiało niż dzień wcześniej. Na graniach nawet około 40-50 km/h. Prognozuje się, że w nocy podmuchy mogą wzrosnąć powyżej 100 km/h! Uważajcie na siebie. Wybierając się na szlaki zdecydowanie pamiętajcie o ciepłych ubraniach. Wiatr potrafi momentalnie wychłodzić.

Niedziela, 30.08.2020 r.

Ostatnia niedziela sierpnia zapowiada się wręcz upalnie. Zakopane 30 kresek, Kasprowy Wierch aż 17! Dodatkowo czas nasłonecznienia wyniesie około 11 godzin. Niestety znowu będzie wietrznie, na graniach 40-50 km/h. Niedziela będzie cieplejsza i nieco bardziej słoneczna od soboty, ale porywy wiatru będą porównywalne.

Jak widać ostatni weekend wakacji zapowiada się bardzo ładnie, jednak będzie nieco wietrznie. Wybierając się na wycieczkę miejcie to na uwadze.