warunki w Tatrach

Piękna pogoda, słoneczko, brak wiatru,... Można zaśpiewać... ale to już było... Sprawdzamy, czy wróci czy kolejne dni będą równie deszczowe, jak dzisiaj. 

Poniedziałek, 28 października 2019 r.

Poniedziałek rozpoczął się deszczowo. Jest zdecydowanie chłodniej niż w poprzednich dniach, a warunki do wędrówek są niekorzystne. Szlaki są mokre i śliskie, a w wyższych pariach gór występują oblodzenia. Niski pułap chmur utrudnia, a miejscami uniemożliwia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. W Zakopanem jest teraz 8 stopni, nad Morskim Okiem 7, na Kasprowym Wierchu 3, a na Rysach -1. Wiatr na graniach wieje z prędkością ok. 40 km/h co sprawia, że temperatura odczywalna jest o ok. 8 stopni niższa. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś zaledwie godzinę. Ciemno robi się już po godzinie 16, co należy wziąć pod uwagę, planując wycieczkę.

Przypominamy, że zamknięte są następujące szlaki: do Doliny Pięciu Stawów od Wodogrzmotów Mickiewicza, w Dolinie Strążyskiej (od wylotu doliny do Polany Strążyskiej), łączący Świnicę z Zawratem.

Wschód słońca:  6:20 Zachód słońca: 16:25

Wtorek, 29 pażdziernika 2019 r.

Na poprawę pogody nie ma co liczyć we wtorek. Cały dzień będzie pochmurny, przelotnie może padać deszcz. Termometry w Zakopanem pokażą 5 stopni, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym Wierchu -3, a na Rysach -7. Temperatura odczuwalna na najwyższym szczycie w Polsce wyniesie - 17 stopni. Czas nasłonecznienia wyniesie do 3 godzin. W wyższych partiach gór będzie sypać śnieg.

Wschód słońca:  6:20 Zachód słońca: 16:23

Środa, 30 października 2019 r.

Więcej słońca ma być w środę, będzie jednak jeszcze zimniej. Czas nasłonecznienia sięgnie 5 godzin. W Zakopanem będą 3 stopnie, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym Wierchu -5, a na Rysach -8. Zapowiada się bezwietrzny dzień. Warunki do wędrówek z pewnością będą jednak niekorzystne: świeży śnieg, oblodzenia i sporo błota. Poruszanie się w takim terenie będzie wymagało sporego doświadczenia. 

Wschód słońca:  6:22 Zachód słońca: 16:22

Czwartek, 31 pażdziernika 2019 r.

Nieco cieplej będzie w czwartek - w Zakopanem 5 stopni, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym Wierchu -2, a na Rysach -5. Wiatr w podmuchach na graniach osiągnie prędkość do 15 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 8 godzin. Wybierając się na szlak, sprawdź prognozę pogody i warunki panujące na szlakach, a do plecaka spakuj niezbędny sprzęt. Przypominamy, że po godzinie 16 robi się już ciemno! Długi weekend będzie chłodny, ale słoneczny.

Wschód słońca:  6:24 Zachód słońca: 16:20