Hala Gąsienicowa Tatry

Za nami okres zmiennej pogody, podczas której idealne warunki do wędrowania panowały w środę, reszta dni idealna była raczej na wycieczki do górnej granicy lasy. Jednak przed nami naprawdę przepiękny weekend! Ten kto może niech korzysta, bo będzie warto. Jesteś ciekawy co dokładnie nas czeka? Zapraszamy do przeczytania naszej prognozy.

Piątek, 29 marca 2019 r.

Dzisiaj powitał nas przepiękny poranek i tak już zostanie przez kilka najbliższych dni. Czas nasłonecznienia wyniesie do 7h. Wiatr na graniach nie będzie przekraczał 15 km/h. Na Kasprowym mamy 0 stopni, w Pięciu Stawach 2, nad Morskim Okiem 7, a w Zakopanem 9 kresek. Aktualnie w Tatrach panuje 2 stopnień zagrożenia lawinowego, które do południa jest mniejsze ze względu na niższe temperatury.

Sobota, 30 marca 2019 r.

Sobota będzie najładniejszym dniem weekendu, chociaż różnice będą znikome. 9h nasłonecznienia zagwarantuje nam przepiękną opaleniznę i widoki. Będzie całkowicie bezwietrznie, wiatr na graniach momentami będzie osiągał dosłownie kilka km/h. Uwaga na wysokie temperatury! Może być niebezpiecznie lawinowo na bardzo stromych stokach. Na Kasprowym będą 4 kreski, w Pięciu Stawach 7, nad Morskim Okiem 12, a w Zakopanem 13.

Niedziela, 31 marca 2019 r.

Tego dnia nastąpi zmiana czasu, będziemy spać godzinę krócej. Nie zapomnijcie położyć się wcześniej planując swoje wycieczki. Niedziela jak i cały weekend będzie przepiękna. 8h nasłonecznienia, praktycznie bezwietrzna pogoda (porywy do 10 km/h) oraz wysokie temperatury. Te akurat źle wpłyną na sytuację lawinową, o czym należy pamiętać. Na Kasprowym będą 3 kreski, w Pięciu Stawach 5, nad Morskim Okiem 11, a w Zakopanem 12.

Jak widać przed nami przepiękny weekend, zatem na pewno w Tatrach pojawią się tłumy turystów. Uważajcie jednak na siebie, bowiem wysokie temperatury spowodują, że na bardzo stromych stokach może być naprawdę niebezpiecznie! Planujcie swoje wycieczki z głową.