Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami bardzo ciepły i słoneczny weekend. Październik pożegna się z turystami piękną pogodą, jednakże należy pamiętać o występujących wysoko w górach oblodzeniach.

Piątek, 29 października 2021 r.

Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym zwraca właśnie uwagę na oblodzenia. Temperatury w nocy są praktycznie na wszystkich wysokościach ujemne, a dodatkowo w okolicach grani jeszcze miejscami zalegają resztki śniegu. W takich warunkach nietrudno o poślizgnięcie. Dlatego też, pomimo że warunki pogodowe w weekend będą sprzyjające, osoby niedoświadczone powinny się ograniczyć do wyjść w niższe partie. TPN odradza także wycieczki na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, gdzie ostatnio miał miejsce obryw skalny, który może nadal być niestabilny. Temperatury w piątek prezentują się następująco: Zakopane 16, Morskie Oko 13, Kasprowy 9, Rysy 7. Przewiduje się 9 h nasłonecznienia i brak jakichkolwiek opadów. Niewielkim problemem będzie wiatr, który dziś osiągnie maksymalnie 40 km/h. Zachód słońca o 17:23.

Sobota, 30 października 2021 r.

Sobota będzie tak samo słoneczna jak piątek, choć ma być minimalnie chłodniej. Spodziewamy się następujących temperatur: w Zakopanem 15 st., nad Morskim Okiem 11 st., na Kasprowym 7, na Rysach 6. Tego dnia słonecznie będzie przez 10 h, a więc przez 100% czasu. Wiatr może być silniejszy niż w piątek i osiągnie 50 km/h. Także w ten dzień nie będą występować żadne opady. Wschód słońca tego dnia o 7:25, zachód 17:22. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy.

Niedziela, 31 października 2021 r.

Niedziela będzie kolejnym ładnym dniem - w zasadzie dosyć podobnym do dwóch poprzednich. W Zakopanem odnotujemy 15 st. C, nad Morskim Okiem 11, na Kasprowym 9, a na Rysach 5. Nie będzie padać, a bezchmurne niebo będziemy oglądać przez 10 h, czyli przez cały dzień. Nadal będzie wiało - do 45 km/h. Po zmianie czasu wschód słońca o 6:26, zachód o 16:20. Wszystkim życzymy udanego weekendu!