Morskie Oko

Przed nami pierwszy weekend grudnia. Jaką przyniesie pogodę? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 3.12.2021 r.,

Dzisiejszy dzień przyniósł nam spore ochłodzenie. W Zakopanem będą -4 stopnie, nad Morskim Okiem -6, na Kasprowym -11, na Rysach -13. Jednak wiejący mocno wiatr, nawet do 50 km/h spowoduje, że temperatury odczuwalne w górach będą poniżej -20! Uważajcie na siebie. Czas nasłonecznienia wyniesie nawet około trzy godziny, słońce zajdzie o 15:43. Pokrywa śnieżna może wzrosnąć o około 5 centymetrów. W górach obowiązuje aktualnie pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, mimo wszystko warunki do uprawiania turystyki są wyjątkowo trudne.

Sobota, 4.12.2021 r.,

Tego dnia słońce wstanie o 7:17, a zajdzie o 15:43, zatem mamy wyjątkowo krótki dzień. Weźcie to pod uwagę planując swoją wycieczkę. Czas nasłonecznienia wyniesie do dwóch godzin. Wiatr będzie wiał z prędkością do 70 km/h, opad śniegu nie powinien wystąpić. Warunki wciąż będą jednak bardzo trudne. TOPR wstępnie prognozuje, że utrzyma na ten dzień lawinową jedynkę, mimo wszystko sprawdź stopień zagrożenia przed wycieczką. Będzie nieco cieplej niż w piątek. Zakopane 2 stopnie, Morskie Oko -5, Kasprowy -6, Rysy -8.

Niedziela, 5.12.2021 r.,

Ostatni dzień weekendu nie przyniesie poprawy pogody. Słońce wstanie o 7:19, zajdzie o 15:42. Wiatr będzie wiał nieco słabiej, około 40 km/h. Niestety nie będzie więcej słońca, czas nasłonecznienia wyniesie raptem około godziny. Będzie padał przelotny śnieg, pokrywa śnieżna może urosnąć o około pięć centymetrów. Przed wycieczką sprawdź stopień zagrożenia lawinowego! Warunki w Tatrach są bardzo trudne, aktualnie wycieczki wymagają bardzo dużego doświadczenia. W Zakopanem będzie 1 stopień na plusie, nad Morskim Okiem -1, na Kasprowym -4 i na Rysach -6.

Jak widać warunki do uprawiania turystyki będą bardzo, bardzo trudne. Uważajcie na siebie i podejmujcie rozsądne decyzje.