warunki w Tatrach

Za nami chłodny i pochmurny świąteczny weekend, jednak tydzień zapowiada się już całkiem wiosennie. Możemy się spodziewać rozpogodzenia i wyższej temperatury.

Wtorek, 3 kwietnia

Warunki na szlakach są zmienne. Znów obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego - w wyższych partiach szlaki są zawiane i nieprzetarte, wieje silny wiatr. W części reglowej w wielu miejscach nie ma już śniegu, a w godzinach popłudniowych pojawia się błoto i kałuże. Termometry w Zakopanem wskażą 11 st. C, a nad Morskim Okiem 8. Na szczycie Kasprowego maksymalnie 2 st., na Rysach tylko -1. Pojawią się rozpogodzenia - przewidywany czas nasłonecznienia to 6 h. Wiatr jest silny, na Rysach i Kasprowym do ok. 30 km/h. Ciśnienie wynosi 1013 hPa. Wschód słońca nastąpił o godz. 6:13, spodziewany zachód 19:14.

Środa, 4 kwietnia

Środa przyniesie nam dalszy wzrost temperatury - w Zakopanem odnotujemy 14 st. C, w okolicach Morskiego Oka 9 st. C, na Kasprowym Wierchu 4, a na Rysach do 3 st. C. Pojawią się przejaśnienia, czas nasłonecznienia wyniesie 5 h. Wiatr znów będzie silny - na Kasprowym powyżej 40 km/h, na Rysach nawet 65 km/h. Barometry wskażą 1011 hPa. Słońce wzejdzie o 6:11, a zajdzie o 19:15.

Czwartek, 5 kwietnia

Dzień będzie pochmurny, możliwe także przelotne opady deszczu, a na Kasprowym śniegu. Przewiduje się, że łączny czas nasłonecznienia wyniesie zaledwie 3 h. Termometry w stolicy Tatr wskażą 13 st. C, nad Morskim Okiem 11, na Kasprowym 3, a na Rysach 0. Wiatr znacznie osłabnie. Ciśnienie znacząco się nie zmieni i wyniesie 1010 hPa. Wschód słońca będzie miał miejsce o 6:09, natomiast zachód o 19:17. Tydzień przyniesie zatem znaczne ocieplenie, a weekend jak na razie zapowiada się jeszcze lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że wiosna zawitała już na dobre. Życzymy udanego tygodnia!