Kamera Kasprowy Wierch

Po kilku bardzo ciepłych, ale burzowych dniach w Tatry w końcu wraca bardzo dobra pogoda. Piątek i sobota mają być bardzo słoneczne, a popołudniowe burze na pewno wrócą dopiero w niedzielę.

Piątek, 3 sierpnia 2018 r.

Tatrzański Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach są bardzo dobre. Pogoda sprzyja, a szkody po ostatnich powodziach są systematycznie usuwane. Dziś wróciła kuchnia w Murowańcu, choć sam szlak z Brzezin przez Dolinę Suchej Wody Gąsienicowej nadal jest zamknięty. Cały czas apelujemy o przestrzeganie szczególnie istotnego zakazu: zamknięty jest odcinek Świnica - Zawrat, a przechodzenie pod skalnym obrywem jest śmiertelnie niebezpieczne.

Piątek rozpoczął się bardzo słonecznie. Termometry w Zakopanem wskazują dziś 26 st., nad Morskim Okiem 22, na Kasprowym 16, a na Rysach 11. Łącznie przewiduje się dziś aż 11 godzin nasłonecznienia! Wieje lekki wiaterek, max. 15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne 1021 hPa. Przez cały dzień nie przewiduje się burz i deszczu. Słońce pojawiło się na niebie o 5:14, a zajdzie o 20:17.

Sobota, 4 sierpnia 2018 r.

Sobota będzie chyba jeszcze piękniejsza od piątku. Przewidujemy 12 h nasłonecznienia oraz bardzo wysokie - jak na Tatry - temperatury: Zakopane - 25 st., Morskie Oko - 23 st., Kasprowy - 17, Rysy - 11. Wiatr ucichnie praktycznie do zera, a ciśnienie wyniesie 1018 hPa. Istnieje niewielka szansa na burzę popołudniu lub wieczorem, dlatego zachowajmy ostrożnośc. Wschód słońca tego dnia o 5:15, zachód o 20:15.

Niedziela, 5 sierpnia 2018 r.

W niedzielę znaczne pogorszenie pogody. Nieco się ochłodzi, spadnie deszcz, powrócą burze. Temperatura od 22 st. C w Zakopanem, przez 20 nad Morskim Okiem, 15 na Kasprowym i 10 na Rysach. Czas nasłonecznienia wyniesie tylko 3 h, a wiatr wrośnie do 25 km/h. Ciśnienie nadal wynosić będzie 1018 hPa. Wschód słońca tego dnia zaobserwujemy o 5:17, zachód zaś o 20:13. Warunki do podróżowania po szlakach, zwłaszcza w sobotę, będą znakomite. Pamiętajmy jednak, że w górach pogoda zawsze może nas zaskoczyć, niezależnie od optymistycznych prognoz. W niedzielę raczej odpuścmy bardziej wymagające wyjścia. Pamiętajmy także o trwającym szczycie sezonu. Może warto przemyśleć ominięcie najbardziej obleganych szlaków? Udanego weekendu!