Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami pierwszy weekend września i wszystko wskazuje na to, że będzie naprawdę ładny. To dobra wiadomość, bowiem w ostatnich dniach pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała. 

Piątek, 3.09.2021 r.,

początek weekendu przywitał nas pogodną aurą. W Zakopanem będzie 19 stopni, a na Kasprowym 8. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie około 9 godzin. Śnieg utrzymuje się na wysokościach powyżej 2300 metrów. Oznacza to, że Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, Orla Perć, Szpiglasowy Wierch oraz Tatry Zachodnie są wolne od śniegu. Należy natomiast uważać szczególnie na Rysach i dotyczy to całego weekendu. 

Sobota, 4.09.2021 r.,

drugi dzień weekendu przywita nas nieco gorszą, ale i tak dobrą pogodą. Będą liczne przejaśnienia, czas nasłonecznienia wyniesie około 7 godzin. W Zakopanem będzie 18, a na Kasprowym 8 stopni. Opadów deszczu czy śniegu brak. Pamiętajcie jednak o czujnych warunkach na najwyższych, tatrzańskich szlakach.

Niedziela, 5.09.2021 r.,

będzie zimno i ładnie. Czas nasłonecznienia od 6 do 9 godzin. W Zakopanem będzie jednak ledwie 14 stopni, a na Kasprowym Wierchu około 5 kresek. Pamiętajcie, aby zabrać dużo ciepłych ubrań, czapki i rękawiczki. Z rana mogą wystąpić przymrozki! Uważajcie na siebie.

Jak widać warunki będą dobre, jednak w Tatry wkroczyła już ewidentnie jesień. Pamiętajcie o tym wybierając się na szlakach. Poranne przymrozki nie powinny zaskakiwać.