warunki w Tatrach

Skończyły się wakacje, tłumy w Tatrach coraz mniejsze. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie zbytnio sprzyjać wędrówkom: czekają nas znów burze.

Poniedziałek, 3 września 2018 r.

Dziś warunki są dobre, jedynie miejscami szlaki są mokre i błotniste. Przypominamy, że zamknięta jest ścieżka ze Świnicy na Zawrat i odwrotnie, a także wszystkie szlaki w Dolinie Jaworowej i znakowana na żółto ścieżka z Tatrzańskiej Leśnej do Wodospadów Zimnej Wody na Słowacji. W polskich Tatrach Zachodnich, w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu, trwa remont szlaków, zatem należy zachować ostrożność, wędrując w tamte rejony.

W poniedziałek do południa będzie pogodnie, jednak w godzinach popołudniowych możemy się spodziewać burz. Temperatura w Zakopanem wyniesie 21 st. C, nad Morskim Okiem 20 st. C, na Kasprowym Wierchu 13, a na Rysach 8 st. C. Na najwyższym szczycie Polski cały dzień będzie deszczowy, nocą spodziewane są ulewy. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1016 hPa. Słońce wzeszło o godzinie 5:58, a zajdzie 19:19.


Wtorek, 4 września 2018 r.

We wtorek nie będzie słońca, a temperatura spadnie: w Zakopanem termometry pokażą 18 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym 10, na Rysach 6. Wszędzie w ciągu dnia spodziewane są opady deszczu i burze; warunki będą zdecydownie niesprzyjające. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1013 hPa. Wschód słońca o 6:00, zachód o 19:17. 


Środa, 5 września 2018 r.

W środę sytuacja się nie zmieni, znów wszędzie spodziewane są burze. Deszczu nieco mniej niż w poprzednich dniach, ale może jeszcze przelotnie popadać. W Zakopanem temperatura wyniesie 17 st., nad Morskim Okiem 15, na Kasprowym Wierchu 10, a na Rysach 6. Czas nasłonecznienia niemal zerowy, wiatr słaby: około 10 km/h. Barometry wskażą 1018 hPa. Wschód słońca nastąpi o godzinie 6:01, zachód o 19:15.

 

Czwartek, 6 września 2018 r.

W czwartek warunki się nieco poprawią. W Zakopanem odnotujemy 19 st. C, nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym Wierchu 10 st., zaś na Rysach 7. W niższych regionach dzień będzie pochmurny, ale bez opadów, natomiast w wyższych partiach Tatr rano będzie pogodnie, lecz po południu spodziewane są przelotne opady deszczu i burza. Ciśnienie wyniesie 1014 hPa, dzień będzie niemal bezwietrzny. Słońce wzejdzie o 6:03, a zajdzie o 19:12.

Dzień znacznie się skrócił i zmrok zapada teraz już po godzinie 19, zatem należy pamiętać, by wrócić wcześniej ze szlaku. W nadchodzącym tygodniu warunki nie będą sprzyjały wędrówkom, zatem lepiej nie planować długich, graniowych wycieczek. Życzymy udanego tygodnia!