Morskie Oko kamera TOPR

Kwiecień można powiedzieć, że już za nami. Nie był on miesiącem zbyt ładnym, ilość słonecznych dni można policzyć na palcach jednej dłoni, ale z pewnością był bardzo śnieżny. To znowu ucieszyło skiturowców. Zatem jaki będzie jego ostatni dzień i początek maja?

Piątek, 30.04.2021 r.

Weekend nie rozpoczął się zbyt ładnie, mamy duże zachmurzenie oraz możliwe, liczne opady deszczu! W Zakopanem będzie 16 stopni, a na Kasprowym aż 6. Wszędzie będzie przelotnie padało. Jednak można liczyć na lekkie promienie słońca, bowiem to powinno operować od 2 do 4 godzin. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, który może wzrastać, wraz ze wzrostem temperatury. Wiatr na graniach nie powinien przekraczać 20 km/h.

Sobota, 1.05.2021 r.

Majówkę czas zacząć! Jednak pogoda rozpieszczać nie będzie, bowiem będzie pochmurno, a im niżej, tym bardziej obficie będzie padał deszcz. Dodatkowo dojdzie także, pierwszy raz w tym sezonie, zagrożenie burzowe! W Zakopanem będzie 16, a na Kasprowym 6 stopni. TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień zagrożenia lawinowego, jednak sprawdź go tuż przed wycieczką. Wiatr będzie oscylował w granicach 25 km/h.

Niedziela, 2 maja 2021 r.

Ostatniego dnia weekendu dojdzie do załamania pogody. Wszystko wskazuje na wiatr halny z prędkością od 80 do 120 km/h. W takich warunkach zdecydowanie nie wychodź w góry! Będzie także obficie padał deszcz. W Zakopanem będzie 14 stopni, a na Kasprowym 6. Koniecznie sprawdź przed wycieczką komunikat lawinowy, bowiem przy tak licznych zmianach ciężko prognozować na dwa dni do przodu. Ogólnie warunki będą skrajnie niekorzystne.

Poniedziałek, 3 maja 2021 r.

W poniedziałek spore ochłodzenie. Temperatura w Zakopanem spadnie do 6 st. C, a na Kasprowy powróci mróz - termometry wskażą tam -3 st. C. Praktycznie cały dzień będzie pochmurny, a dodatkowo pojawi się przelotny deszcz, a w górach symboliczne opady śniegu. Wiatr tego dnia umiarkowany - do 25 km/h. Zdecydowanie nie będzie to dobra pogoda do górskich wędrówek.

Jak widać popularny długi weekend majowy nie przyniesie nam pięknej pogody. No cóż, czasem tak po prostu bywa. Pamiętajcie o rozsądku przy wybieraniu celów wycieczek w tych trudnych warunkach!