Morskie Oko kamera

W najbliższych dniach będzie ciepło i burzowo. Wysokie temperatury zachęcą do wędrówek, jednakże musimy pamiętać, aby zaczynać wędrówki odpowiednio wcześniej, aby nie zaskoczyły nas popołudniowe burze.

Poniedziałek, 30 lipca 2018 r.

Po ostatnich powodziach ślady powoli zanikają. Po polskiej stronie nieczynne są jeszcze szlaki: z Brzezin do Murowańca, z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem i spod Wodogrzmotów na Waksmundzką Rówień. Udało się za to udrożnić kluczowy szlak przez Dolinę Roztoki do Pięciu Stawów. Na Słowacji niedostępne są: wszystkie szlaki w Dolinie Jaworowej, żółty szlak z Tatrzańskiej Leśnej do Wodospadów Zimnej Wody, część zielonego szlaku z Tatrzańskiej Polanki do Śląskiego Domu. Przypominamy, że nadal nie można przejść ze Świnicy na Zawrat i odwrotnie, po tym jak szlak został zdewastowany przez obryw skalny.

Dziś poniedziałek, 30 lipca. W Zakopanem temperatura 23 st. C, nad Morskim Okiem 21 st. C, na Kasprowym Wierchu 14 st. C, a na Rysach 10 st. C. Jest pochmurno, a na popołudnie są zapowiadane burze. Wiatr 25 km/h, możliwe niewielkie opady. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1017 hPa. Słońce wzeszło o godz. 5:08, a zajdzie 20:23.

Wtorek, 31 lipca 2018 r.

We wtorek pogoda bardzo podobna do poniedziałku. Przewidywane są 4 h nasłonecznienia, a popołudniu niewielki deszcze i burze. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane - 23 st. C, Morskie Oko - 20 st. C, Kasprowy - 15 st. C, Rysy 11 st. C. Wiatr wynosić będzie ok. 25 km/h, a ciśnienie atmosferyczne 1018 hPa. Wschód słońca będzie mieć miejsce o godz. 5:10, a zachód o 20:21

Środa, 1 sierpnia 2018 r.

W środę, w pierwszym dniu sierpnia, temperatura jeszcze wzrośnie. W stolicy Tatr odnotujemy 25 st., nad Morskim Okiem 22, na szczycie Kasprowego 16, a najwyższej górze w Polsce 12. Słońce będzie przeplatać się z chmurami, ale popołudniu na niebie niepodzielnie zapanują wyładowania burzowe. Spadnie też znacznie więcej deszczu niż w poprzednich dniach. Wiatr będzie kształtować się w okolicach 20 km/h, a ciśnienie wyniesie 1020 hPa. Wschód słońca o godz. 5:11, zachód o 20:20.

Czwartek, 2 sierpnia 2018 r.

Czwartek będzie podobno do poprzednich dni. Temperatura w Zakopanem wyniesie 24 st. C, a nad Morskim Okiem 23. Na Kasprowym Wierchu odnotujemy 16 st., a na Rysach 12. Poraz kolejny po przyjemnym, ciepłym poranku (5 h nasłonecznienia w ciągu dnia) przyjdzie burzowe i deszczowe popołudnie. Będzie wiało ze średnią prędkością 15 km/h, a barometry wskażą 1019 hPa. Słońce wzejdzie o 5:13, a zajdzie o 20:18.

Ciepłe lato niestety w najbliższym czasie niestety zawsze będzie oznaczać burzowe popołudnia. Zalecamy wychodzić w góry bardzo wcześnie, dobrze przemyśleć trasę, unikając wielogodzinnych "wyryp", a w razie nadejścia burzy natychmiastowej zejście z grani, opuszczenie okolic jezior i potoków oraz jak najszybsze udanie się w kierunku schronisk i innych zabudowań. Życzymy udanego tygodnia!