warunki weekendowe w Tatrach

Na początku tygodnia nasypało nieco śniegu, zaś od środy możemy się cieszyć słońcem. Utrzymują się mroźne temperatury. W najbliższych dniach będzie nadal chłodno, ale pod koniec weekendu temperatura się podniesie.

Piątek, 30 listopada 2018 r.

Na szlakach zalega kilkanaście centymetrów śniegu, ale w większości ścieżki są przetarte. Miejscami występują oblodzenia, a szlaki są bardziej śliskie w dolinach, gdzie śniegu jest mniej. Dziś wszędzie sporo słońca: spodziewany czas nasłonecznienia to 6 godzin. W Zakopanem i nad Morskim Okiem termometry wskażą do -4 st. C, na Kasprowym Wierchu -9, na Rysach -7. Wiatr będzie słaby, około 15 km/h na najwyższym szczycie Polski. Ciśnienie tego dnia wyniesie 1026 hPa. Słońce wzeszło dziś o 7:12, zajdzie o 15:44.


Sobota, 1 grudnia 2018 r.

Od dziś do 15 maja zamknięte dla ruchu turystycznego będą następujące odcinki: Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa – Chuda Przełączka, Dolina Pięciu Stawów Polskich – Świstówka Roztocka – Morskie Oko. Jednocześnie przestaje obowiązywać zakaz wędrowania od zmierzchu do świtu. Temperatura w Zakopanem nieco się podniesie, odnotujemy tam 0 st. C. Nad Morskim Okiem znów -4, na Kasprowym pochmurno i -8 st. C, zaś na Rysach -7 (odczuwalne -15). Możemy liczyć na przejaśnienia, wiatr będzie umiarkowany: na Rysach osiągnie prędkość 20-30 km/h. Barometry w Zakopanem wskażą 1020 hPa. Słońce wstanie o 7:13, zajdzie o 15:44.


Niedziela, 2 grudnia 2018 r.

W niedzielę słońca będzie nieco mniej niż w poprzednich dniach, wzrośnie za to temperatura. W Zakopanem odnotujemy 4 st. na plusie, nad Morskim Okiem 0, na Kasprowym -3, zaś na Rysach -5. W wyższych partiach temperatura odczuwalna będzie jednak wynosić około -10 do -15 st, a wiatr powieje mocniej: do 35 km/h na Rysach. Słońce wstanie o 7:15 i zajdzie o 15:43, zaś ciśnienie spadnie do 1016 hPa. W grudniu czekają nas najkrótsze dni w roku – zmrok zapada już około 15:45, zatem wybierając się w góry, nie można zapomnieć o czołówce. Warto wykorzystać dobre warunki w weekend, ponieważ w przyszłym tygodniu znów spodziewane są opady śniegu, a w niższych regionach deszczu. Życzymy wszystkim Tatroholikom udanego weekendu!