Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami ostatnie dni października i początek przedostatniego miesiąca w 2020 roku. Jaka pogoda będzie nam towarzyszyła na szlakach tym razem? Sprawdź w naszej prognozie.

Piątek, 30.10.2020 r.

Początek weekendu rozpoczął się od pięknych widoków, jak i świeżej dostawy śniegu w Tatrach. W Zakopanem ma być jednak tylko 8 kresek, a na Kasprowym 1. Czas nasłonecznienia wyniesie do jednej godziny. Warunki na szlakach są bardzo trudne, wyżej zalega stary, a teraz i świeży śnieg. Występują także oblodzenia. Po południu może dalej padać śnieg.

Sobota, 31.10.2020 r.

Ostatni dzień miesiąca przyniesie nam jeszcze więcej śniegu. Rano ma go być nawet do 10 cm więcej. W Zakopanem będzie 8, a na Kasprowym 2 kreski. Czas nasłonecznienia wyniesie około 3 godziny, dzięki czemu będzie można liczyć na więcej widoków niż w piątek. Oczywiście warunki na szlakach wciąż będą skrajnie trudne.

Niedziela, 1.11.2020 r.

Pierwszy dzień listopada zapowiada się bardzo ładnie! Czas nasłonecznienia wyniesie nawet do siedmiu godzin, dzięki czemu będzie można podziwiać cudowne panoramy. Będzie także cieplej. W Zakopanem 12, a na Kasprowym 4 kreski. Niech ta pogoda Was jednak nie zmyli. W nocy będą przymrozki, zatem należy spodziewać się oblodzeń na szlakach. Warunki w Tatrach Wysokich będą wręcz ekstremalne, w Tatrach Zachodnich nieco lżejsze, ale wymagające doświadczenia górskiego.

Jak widać pogoda w weekend nie będzie ani bardzo dobra, ani bardzo zła. Niedziela ma być ładna, jednak prosimy, pamiętajcie o bardzo trudnych warunkach na szlakach.