warunki weekendowe w Tatrach

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Czy warunki będą sprzyjały górskim aktywnościom? Sprawdzamy prognozy pogody na najbliższe dni.

Piątek, 30 sierpnia 2019 r.

Piątkowy poranek był bardzo ładny. Świeciło słońce i było praktycznie bezwietrznie. Na niebie można było dostrzec zaledwie kilka chmur. Teraz, z godziny na godzinę jest ich coraz wiecej. Po południu nad Tatrami przejdą burze, będzie padać. Kopuła szczytowa Giewontu jest wyłączona z ruchu turstycznego do odwołania, a w poniedziałek 2 września ruszy remont tego szlaku. Jest ciepło - termometry w Zakopanem wskazują 24 stopnie, nad Morskim Okiem 23, na Kasprowym Wierchu 10, a na Rysach 9. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 8 godzin. Niewielkie utrudnienia związane z pracami leśnymi występują w rejonie Doliny Starorobociańskiej, Iwaniackiej oraz na odcinku Bobrowiecka Przełęcz - Polana Chochołowska.

Wschód słońca: 5:52 Zachód słońca: 19:27

Sobota, 31 sierpnia 2019 r.

Dobre warunki do wędrówek prognozowane są na sobotę. Cały dzień ma być słoneczny, nie powinno padać. Na szlaki z pewnością wyjdzie bardzo dużo osób, należy liczyć się z tym, że parkingi na Łysej Polanie i w Palenicy Białczańskiej zapałnią się bardzo szybko. W planowaniu wędrówek należy wziąć pod uwagę, że na najpopularniejszych szlakach mogą tworzyć się zatory (Orla Perć, Rysy), co wydłuży czas wycieczki. Będzie 25 stopni w Zakopanem, 22 nad Morskim Okiem, 15 na Kasprowym Wierchu i 11 na Rysach. Dzień zapowiada się bezwietrzny. Na szlak koniecznie zabierzcie ze sobą duzo wody, krem z filtrem i nakrycie głowy.

Wschód słońca: 5:52 Zachód słońca: 19:24

Niedziela, 1 września 2019 r.

Sobota będzie ładna, ale niedziela ma być jeszcze ładniejsza. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 11 godzin, nie będzie padać, nie powinno grzmieć. Temperatury będą podobne do tych z soboty, a prędkość wiatru w podmuchach sięgnie 15 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w niedzielę wyniesie 1015 hPa (o 8 hPa mniej niż w piątek). Ruch turystyczny na szlakach będzie z pewnością bardzo duży.

Ostatni weekend wakacji zapowiada się naprawdę dobrze. Od przyszłego tygodnia wrócą popołudniowe burze. Życzymy udanych, bezpiecznych wędrówek. 

Wschód słońca: 5:54 Zachód słońca: 19:22