Kościelisko kamery TOPR

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. To fakt, że czas leci szybko, ale czy pogoda pozwoli na godne pożegnanie Starego i przywitanie Nowego Roku? Sprawdźcie to w naszej prognozie. 

Piątek, 31.12.2021 r.,

Sylwester będzie bardzo ciepłym dniem jak na tę porę roku. W Zakopanem prognozuje się 7 stopni, nad Morskim Okiem 5, na Kasprowym 2, a na Rysach 1 na plusie. Wysokie temperatury spowodują przelotny deszcz w górach, który będzie destabilizował pokrywę śnieżną. TOPR jednak prognozuje na ten dzień 2 stopień zagrożenia lawinowe, oczywiście sprawdź go przed wycieczką. Słońce wstanie o 7:34, a zajdzie o 15:50. Wiatr będzie wiał w porywach do 60 km/h, śnieg nie powinien tego dnia spaść, a czas nasłonecznienia wyniesie 0h. Co ciekawe wieczór będzie dużo spokojniejszy od dnia.

Sobota, 01.01.2022 r.,

Nowy Rok będzie nieco ładniejszy i chłodniejszy od Starego. W Zakopanem będzie 5 stopni, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym Wierchu 0, a na Rysach -4. Czas nasłonecznienia wyniesie 2 godziny, może spaść nawet do 20 centymetrów śniegu! Słońce wstanie o 7:34, a zajdzie o 15:51. Uwaga na silny wiatr, który może wiać z prędkością do 80 km/h! Wycieczki wysokogórskie nie są wskazane. Przed wycieczką koniecznie sprawdź komunikat lawinowy TOPR. 

Niedziela, 02.01.2022 r.,

Ostatni dzień weekendu będzie zdecydowanie najładniejszy, choć wciąż ciepły i wietrzny. W Zakopanem będzie 8 stopni, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym Wierchu 2, a na Rysach 1. Wiatr będzie wiał w porywach do 80 km/h, jednak jego podstawowa wartość powinna wynosić około 30-40 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie około 4 godziny, może spaść do 5 centymetrów śniegu. Dzień powita nas 7:34, a pożegna o 15:53. Przed wycieczką koniecznie sprawdź komunikat lawinowy TOPR! Pamiętaj o rozsądku i niezbędnym wyposażeniu. 

Jak widać ostatni i zarazem pierwszy weekend roku nie będzie rozpieszczał. Wysokie temperatury, silny wiatr i przyrost pokrywy śnieżnej nie będą sprzyjały bezpieczeństwu na trasach. Pamiętaj o rozsądnym planowaniu swoich wycieczek.