warunki weekendowe w Tatrach

Ostatnie dni wakacji były pogodne, nie padał deszcz, zatem można było korzystać z dobrych warunków. Weekendowe popołudnia przyniosą jednak burze i opady.

Piątek, 31 sierpnia 2018 r.

Warunki na szlakach są dobre, jednak w ciągu dnia pogorszą się ze względu na spodziewane opady i burze. Ruch turystyczny znacznie zmalał. W Tatrach Zachodnich trwają remonty szlaków, zatem podczas wędrówki w tamte rejony należy zachować ostrożność. Przypominamy, że zamknięty jest szlak na odcinku Świnica – Zawrat, natomiast w Tatrach słowackich niedostępne są wszystkie szlaki w Dolinie Jaworowej oraz żółty szlak z Tatrzańskiej Leśnej do Wodospadów Zimnej Wody.

Temperatura w Zakopanem wynosi dziś 18 st. C, nad Morskim Okiem 16 st. C, na Kasprowym Wierchu 10 st. C, na Rysach zaś 6 st. C. Około południa wszędzie spodziewane jest nadejście burz i deszczu. Wiatr będzie słaby, ciśnienie wyniesie 1020 hPa. Dzień rozpoczął się o godzinie 5:54, słońce zajdzie o 19:25.

 

Sobota, 1 września 2018 r.

Wrzesień rozpocznie się całkiem pogodnie, jednak po południu znów możemy spodziewać się pogorszenia warunków: nadejdą burze i będzie padał deszcz. Termometry wskażą następujące wartości: w Zakopanem 23 st. C, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 12, na Rysach 8. Dzień będzie niemal bezwietrzny, ciśnienie utrzyma się na poziomie 1020 hPa. Wschód słońca nastąpi o 5:55, zachód o 19:23.

 

Niedziela, 2 września 2018 r.

W niedzielę znów możemy się spodziewać słońca w pierwszej części dnia, zaś popołudnie przyniesie opady deszczu i burze. Temperatura w stolicy Tatr wyniesie 22 st. C, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 13, na Rysach 9. Barometry wskażą 1022 hPa. Słońce wzejdzie o godzinie 5:57, a zajdzie o 19:21. W weekend lepiej nie planować zbyt długich wypraw ze względu na zagrożenie burzowe. W wyższych regionach deszcz będzie się nasilał nocą, zatem szlaki będą mokre i śliskie. Życzymy udanego wypoczynku!