warunki w Tatrach

W Tatrach warunki do działalności górskiej są zdecydowanie niekorzystne. Wieje bardzo silny wiatr - jego prędkość może dziś dochodzić nawet do 130 km/h. Szlaki są śliskie i oblodzone. Sprawdzamy prognozy pogody na najbliższy weekend.

Piątek, 31 stycznia 2020 r.

Od rana bardzo mocno wieje. Prędkość wiatru momentami przekracza 100 km/h. Od rana nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch. Niski pułap chmur utrudnia, a w niektórych miejscach uniemożliwia orientację w terenie. Szlaki są bardzo śliskie i oblodzone. Nawet na wycieczki dolinne niezbędne są raczki i kijki, a w wyższych partiach gór sprzęt zimowy oraz umiejętność posługiwania się nim, a także duże doświadczenie. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego: pokrywa śnieżna zróżnicowana, śnieg twardy, miejscami nawiany w rejonie grani skały wystające z lodu. Nie ma szans, by wyszło dziś słońce. W Zakopanem jest 6 stopni, nad Morskim Okiem 3, na Kasprowym Wierchu - 1, a na Rysach - 5. Warunki śniegowe dla siturowców trudne: miejscami na trasach i szlakach narciarskich wystają kamienie, m. in. na odcinku z  Nosalowej Przełęczy do Kuźnic.

Wschód słońca: 7:11 Zachód słońca: 16:32

Sobota, 1 lutego 2020 r.

W sobotę trochę przejaśnień, choć nadal będzie mocno wiać. Czas nasłonecznienia wyniesie do 2 godzin, a prędkość wiatru dochodzić będzie do 100 km/h. Temperatury pójdą w górę: 8 stopni w Zakopanem, 8 nad Morskim Okiem 6, 2 na Kasprowym Wierchu i 0 na Rysach. W ciagu dnia nie powinno padać, w nocy spadnie do 7 centymetrów świeżego śniegu.

Wschód słońca: 7:11 Zachód słońca: 16:35

Niedziela, 2 lutego 2020 r.

W niedzielę będzie 7 stopni w Zakopanem, 2 nad Morskim Okiem, - 3 na Kasprowym Wierchu i - 9 na Rysach. Cały dzień prószyć będzie śnieg (spadnie do 10 centymetrów w ciagu doby). Wiatr w porywach do 100 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie godzinę. W kolejnym tygodniu temperatury pójdą w dół, prognozowane są opady śniegu, duże zachmurzenie. Warunki będą niekorzystne. 

Wschód słońca: 7:09 Zachód słońca: 16:37