Dolina Chochołowska

Przed nami pierwszy weekend czerwca i od razu mamy dobre wiadomości! Będzie ładnie, to miła odmiana po tragicznym wręcz maju. Ale jak będzie to wyglądało dokładnie? Sprawdź naszą prognozę. 

Piątek, 04.06.2021 roku

Początek weekendu jest naprawdę ładny. Każdy kto pojechał w Tatry, na pewno nie żałuje. Mamy około 19 stopni w Zakopanem i 6 na Kasprowym Wierchu, jest słonecznie. Czas nasłonecznienia wyniesie finalnie około 9 godzin. Będzie także praktycznie bezwietrznie. Obowiązuje jednak pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W Tatrach Zachodnich raczej go już nie ma, lub jest minimalne. Jednak w Tatrach Wysokich śniegu jest jeszcze bardzo dużo!

Sobota, 05.06.2021 roku

Drugi dzień weekendu będzie brzydszy, ale to i tak dla nas nic strasznego. Mogą wystąpić burze, dlatego zaplanuj swoją górską wycieczkę na wczesny poranek. W Zakopanem będzie 18 stopni, a na Kasprowym 8. Co najważniejsze czas nasłonecznienia wyniesie do sześciu godzin, zatem będzie dość ładnie. Uważajcie jednak na burze. TOPR informuje, że być może zawiesi wydawanie komunikatu, jeżeli tak się stanie, to oczywiście warunki lawinowe nie ulegną zmianie w porównaniu z piątkiem.

Niedziela, 06.06.2021 roku

Ostatni dzień weekendu też będzie słoneczny, około 7 godzin słońca. W Zakopanem będzie 18, a na Kasprowym 8 stopni. Może minimalnie pokropić, dlatego standardowo spakujcie ze sobą kurtki przeciwdeszczowe. Będzie praktycznie bezwietrznie. To także dobry dzień do wędrówek, wykorzystajcie go rozsądnie. 

Życzymy Wam miłego weekendu i do zobaczenia na szlakach.