Czerwone Wierchy kamera topr

Przed nami pierwszy weekend marca. Czy przyniesie nam piękną i stabilną pogodę? Dowiedz się tego z naszej prognozy pogody. 

Piątek, 4.03.2022 r.,

początek weekendu jest dość pochmurny. Czas nasłonecznienia wyniesie dzisiaj raptem jedną godzinę, może spaść do pięciu centymetrów śniegu. Słońce zajdzie o 17:27, zatem widać już znaczące wydłużenie dnia. W Zakopanem będą -2 stopnie, nad Morskim Okiem -5, na Kasprowym -11 i na Rysach -13. Wiatr jest dość słaby, wieje z prędkością do 25 km/h. Obowiązuje pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, warunki do uprawiania turystyki nie są dzisiaj najlepsze. 

Sobota, 5.03.2022 r.,

drugi dzień weekendu przyniesie nam nieco więcej słońca, ale nie ma co liczyć na piękny i bezchmurny dzień. Czas nasłonecznienia wyniesie do trzech godzin. Słońce wstanie o 6:14, a zajdzie o 17:29. TOPR prognozuje, że utrzyma pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, jednak sprawdź koniecznie przed wycieczką komunikat lawinowy. Wiatr będzie wiał z prędkością około 20 km/h. W Zakopanem będą -2 stopnie, nad Morskim Okiem -4, na Kasprowym -12, a na Rysach -13.

Niedziela, 6.03.2022 r,

ostatni dzień weekendu będzie bardzo słoneczny! Czas nasłonecznienia ma wynieść około siedem godzin, zatem zdecydowanie naszykuj krem do opalania. Słońce wstanie o 6:12, a zajdzie o 17:30. Przed wycieczką sprawdź komunikat lawinowy, choć najprawdopodobniej obowiązywał będzie pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Wiatr nie będzie uciążliwy, jego siła wyniesie raptem 15 km/h. Będzie też nieco cieplej. W Zakopanem 1, nad Morskim Okiem -1, na Kasprowym -7, nad Morskim Okiem -11. Korzystajcie z tego dnia rozsądnie! Dobierzcie wycieczki do własnych umiejętności!