Kamera Morskie Oko TOPR

Przed nami pierwszy weekend września. Wakacje już za nami, ale wciąż trwa lato. Być może zbliżamy się do jego końca, ale to wciąż dobry czas na wysokogórskie wycieczki. Sprawdź co czeka nas już w ten weekend!

Piątek, 4.09.2020 r.

Dzisiejszy dzień zaczął się bardzo ładnie i tak już pozostanie. W Zakopanem będzie 20 kresek, a na Kasprowym Wierchu 11. Zatem czuć już powiew jesieni, jednak warunki do uprawiania turystyki będą bardzo dobre. Wiatr do 15/20 km/h oraz 8 godzin słońca. Pamiętajcie o ciepłych ubraniach i śmiało korzystajcie z dnia, bowiem jest on idealny na każdą wycieczkę.

Sobota, 5.09.2020 r.

Środek weekendu będzie podobny do jego początku. Czas nasłonecznienia wyniesie około 8 godzin, jednak na szczytach można spodziewać się lokalnych zachmurzeń, gdzie czas nasłonecznienia spadnie do 5 godzin. Będzie jednak nieco cieplej. Na Kasprowym 13, a w Zakopanem 23 kreski. Wiatr także będzie umiarkowany, do 20 km/h. Z pewnością będzie to dobry dzień na wycieczki - zarówno te wysokogórskie, jak i dolinne.

Niedziela, 6.09.2020 r. 

Wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie dniem idealnym, aby spędzić go w domu, lub restauracji. Będzie burzowo, deszczowo i zimno. W Zakopanem 17 kresek, a na Kasprowym 9 kresek. Zatem nie będzie to dobry dzień nawet na spacer doliną.

Jak widać weekend będzie miał dwa oblicza. Pierwsze dwa dni będą piękne, a potem będzie trzeba zostać w domu.