warunki w Tatrach

Ostatnie prognozy nie były zbyt optymistyczne, w weekend trochę popadało, a szlaki nadal są mokre. Przed nami nieco pogodniejsze dni, wciąż jednak możliwe są opady i burze.

Poniedziałek, 4 czerwca

Po ostatnich opdach deszczu szlaki pozostają mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. W Tatrach Zachodnich nie ma już śniegu, ale w Tatrach Wysokich jest go całkiem sporo po północnej stronie grani, w żlebach i kotłach. W wielu miejscach nadal konieczne jest używanie sprzętu zimowego, na Orlej Perci większość łańcuchów pozostaje pod śniegiem. Poniedziałek będzie pogodny, po południu mogą pojawić się przelotne opady deszczu. W Zakopanem mamy 21 st., nad Morskim Okiem 18, na Kasprowym 10 st. Na Rysach do południa pogodnie, ale później mogą pojawić się burze. Temperatura na najwyższym szczycie Polski wyniesie 7 st. Ciśnienie wynosi dziś 1012 hPa. Słońce wzeszło o 4:37, a zajdzie o 20:40.

 

Wtorek, 5 czerwca

Wtorek będzie nieco chłodniejszy i raczej pochmurny. W Zakopanem do południa pogodnie, później mogą poajwić się burze i opady deszczu. Temperatura wyniesie 20 st. C. Nad Morskim Okiem również spodziewane są burze i deszcze, tam 18 st. C, na Kasprowym natomiast zachmurzenie, przelotne opady i 11 st. Na Rysach podobnie jak w poniedziałek – słoneczny poranek i burze po południu oraz w nocy, tempertaura bez zmian: 7 st. C. Ciśnienie wyniesie 1010 hPa, przewidywany czas nasłonecznienia to 7 godzin. Słońce pojawi się na horyzoncie o 4:37, zajdzie o 20:40.

 

Środa, 6 czerwca

W środę możemy się spodziewać rozpogodzenia, a opady deszczu pojawią się jedynie na Kasprowym Wierchu i w Dolinie Pięciu Stawów. Termometry wskażą 19 st. C w Zakopanem, 17 nad Morskim Okiem, na szczycie Kasprowego 10, a na Rysach 6 st. C. Na najwyższym szczycie Polski w nocy może popadać. Barometry wskażą 1016 hPa. Wschód słońca nastąpi o 4:36, zachód o 20:41.

 

Czwartek, 7 czerwca

W czwartek pogoda się pogorszy, zapowiadane są deszcze i burze. W Zakopanem dzień będzie pogodny, temperatura wyniesie 20 st. C, a burza może pojawić się dopiero wieczorem. Nad Morskim Okiem zanotujemy 18 st. C, na Kasprowym 11 st. C, na Rysach 7 st. C – tam po pogodnym dniu nadejdzie deszczowa noc. Ciśnienie znów nieznacznie wrośnie i będzie wynosić 1018 hPa. Słońce wzejdzie o 4:36, a zajdzie o 20:42; czas nasłonecznienia to maksymalnie 5 godzin. Wiatr przez cały tydzień będzie znikomy, do 14 km/h. W ciągu najbliższych dni pogoda będzie zmienna i kapryśna, zatem należy być przygotowanym na różne ewentualności i rozważnie planować wędrówki. Życzymy udanego tygodnia!