Pięć Stawów kamera TOPR

Za nami bardzo wietrzny weekend, który nie sprzyjał tatrzańskim turystom w pokonywaniu kolejnych, wymarzonych szczytów. A jak będę wyglądały najbliższe dni? Sprawdźcie sami.

Poniedziałek, 4 listopada 2019 roku

Dzisiejszy dzień niestety nie należy do najpiękniejszych. Pada deszcz i lepiej nie będzie, bowiem opady przewidywane są na poziomie 10 mm na 12 godzin. W wyższych partiach gór może spaść deszcz ze śniegiem. Jest jednak ciepło. W Zakopanem 10 kresek, nad Morskim Okiem 8, w Pięciu Stawach 7, a na Kasprowym 5. To na pewno dość nietypowe zjawisko jak na tę porę roku. Wycieczki wysokogórskie jednak nie będą sprawiały dzisiaj zbyt wielkiej przyjemności.

Wtorek, 5 listopada 2019 roku

Ten dzień można porównać z poniedziałek. Będzie jednak niewielka szansa na słońce, a temperatury będą nieco niższe, dzięki czemu mogą wystąpić lokalne, niewielkie opady śniegu. Na Kasprowym dla przykładu przewidywane są na poziomie ok. 2 centymetrów. Nieco więcej może popadać w nocy, bowiem prognozowane są na ten moment 3-4 centymetry. Niżej należy spodziewać się opadów deszczu, ok 6 mm na 12 godzin. Będzie także wietrznie, w ciągu dnia min 40 km/h. W Zakopanem będzie 10 kresek, nad Morskim Okiem 6, w Pięciu Stawach 4, a na Kasprowym 3. Jak widać pogoda nie będzie rozpieszczać w tym okresie.

Środa, 6 listopada 2019 roku

Wreszcie zza chmur wyjrzy słońce! Czas nasłonecznienia wynosi od 3 do 5 godzin (w zależności od rejon), w związku z tym na pewno nie zabraknie chmur, ale ładne widoki także będą cieszyć oko. Należy pamiętać jednak, że po nocy na pewno wystąpią przymrozki, a co za tym idzie oblodzenia, raczki będą niezbędne! W Zakopanem będzie 9 kresek, nad Morskim Okiem 5, w Pięciu Stawach 2, a na Kasprowym 0. Temperatury odczuwalne będą jednak nieco niższe i należy wziąć to pod uwagę podczas planowania swojego wyjścia.

Czwartek, 7 listopada 2019 roku

Nie będzie to idealny dzień do wędrówki, ale na pewno lepszy niż dwa pierwsze. Nie będzie padać, ale na widoki też nie ma co liczyć. Czas nasłonecznienia wyniesie około jedną godzinę. W Zakopanem będzie 9 kresek, nad Morskim Okiem 5, w Pięciu Stawach 2, a na Kasprowym 0. Będzie praktycznie bezwietrznie, około 10 km/h. 

Jak widać najbliższe dni idealne nie będą, ale od środy można liczyć na poprawę.