Widok z kamery TOPR Dolina Chochołowska

Po ostatnich pochmurnych dniach możemy w końcu odetchnąć. Po poniedziałku nastąpi seria słonecznych, dość ciepłych dni, które sprawią, że wędrówki z widokami górskimi znów staną się realne.

Poniedziałek, 4 lutego 2019 r.

Poniedziałek jest ostatnim z długiej serii pochmurnych, chłodniejszych dni. Dziś wciąż nie spodziewamy się słońca. Nie będzie też jednak żadnych opadów - cały dzień tylko niebo zasnute chmurami. Słońce wzeszło o 7:07, zachodzi o 16:40. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1030 hPa. Temperatura powietrza wynosi -1 st. C w Zakopanem, -3 nad Morskim Okiem, -7 na Kasprowym i -7 na Rysach. Po halnym zostało już tylko wspomnienie. Poniedziałkowa prędkość wiatru to niecałe 10 km/h.

Wtorek, 5 lutego 2019 r.

We wtorek ocieplenie o kilka stopni. Termometry wskażą następujące wartości: 3 st. C w Zakopanem, -6 st. C na Rysach, -4 st. C na Kasprowym Wierchu i 2 st. C nad Morskim Okiem. Wiatr w rejonie miasta i dolin w porywach do 5 km/h, w górach do 20 km/h. Słońce wschodzi o 07:06, zachodzi o 16:42. Będzie to pierwszy z serii słonecznych dni - czeka nas aż 7 godzin słońca w przeciągu doby. Opadów brak. 

Środa, 6 lutego 2019 r.

Słonecznie, bezchmurnie - tak zapowiada się w tym tygodniu środa. 8 godzin słońca i brak opadów to warunki, na które długo czekał każdy miłośnik wędrówek. Trzeba jednak pamiętać, by na bieżąco kontrolować stopień zagrożenia lawinowego i nie dać się zwieść ładnym widokom! Temperatura praktycznie bez zmian, termometry wskażą następujące wartości: 3 st. C w Zakopanem, -5 st. C na Rysach, -2 st. C na Kasprowym Wierchu i 3 st. C nad Morskim Okiem. Wschód słońca o godzinie 07:04, zachód o 16:44. Wiatr bardzo słaby, w niższych partiach do 5 km/h, w wyższych do 10 km/h. Barometry wskażą wartość 1030 hPa.

Czwartek, 7 lutego 2019 r.

Czwartek zapewnia jeszcze więcej słońca niż środa - czeka nas 9 godzin nasłonecznienia w ciągu dnia. Bezchmurnie, brak opadów. Wschód o godzinie 07:03, zachód o 16:45. Ciśnienie wyniesie 1020 hPa. Wiatr w Zakopanem i nad Morskim Okiem do 5 km/h, na Kasprowym Wierchu i na Rysach do 20 km/h. Termometry wskażą następujące wartości: 8 st. C w Zakopanem, -7 st. C na Rysach, 1 st. C na Kasprowym Wierchu i 6 st. C nad Morskim Okiem. Słońce i bezchmurne niebo zimą nie zapewniają całkowicie bezpiecznej wędrówki. Na bieżąco należy sprawdzać komunikaty lawinowe i dostosowywać do nich trasy. Życzymy udanych wypraw!