Hala Gąsienicowa z Kasprowego Wierchu

Przed nami weekend zmiennej pogody, będziemy mieli do czynienia z przeplataniem się deszczu, burz i słonecznej pogody. Warunki do uprawiania turystyki będą zatem umiarkowane.

Piątek, 5.06.2020

Dzisiejszy dzień przywitał miłośników Tatr dużym zachmurzeniem oraz przelotnymi deszczami. Dodatkowo można spodziewać się przelotnych burz oraz opadów gradu. Na Kasprowym prognozowane jest aż 21 mm deszczu na 12 godzin, dodatkowo nie ma co liczyć na promienie słońca. Jedynym plusem dzisiejszej aury są dodatnie temperatury, które w wielu miejscach powinny szybko rozprawić się z zeszłotygodniowymi opadami śniegu. Na Kasprowym mamy aż siedem kresek, a w Zakopanem 17. Należy jednak pamiętać, że śnieg w Tatrach Wysokich wciąż będzie zalegał w dużej ilości!

Sobota, 6.06.2020

To będzie wymarzony dzień do tatrzańskich wędrówek, niech nie zwiedzie Was jednak piękna pogoda. W Tatrach Wysokich są bardzo trudne warunki! Zachowajmy zatem rozsądek, aby szczęśliwie wrócić do domów. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 12 godzin, zapowiadany jest lekki wiatr, około 20 km/h. Na Kasprowym Wierchu spodziewane jest 11 stopni na plusie, a w Zakopanem aż 23. Czyżby wiosna wreszcie wygrała z zimą?

Niedziela, 7.07.2020

Po przepięknej sobocie nastąpi załamanie pogody. Ta będzie praktycznie identyczna jak w piątek. Opady deszczu, możliwe przelotne burze, oraz słaba widoczność, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie do jednej godziny. Na szczęście dalej będzie ciepło, na Kasprowym 9 kresek, a w Zakopanem 19. Zatem po tym weekendzie w Tatrach Zachodnich na pewno zniknie sporo śniegu.

Jak widać warunki nie będą łatwe, a sobota będzie kusiła do wysokogórskich tur. Apelujemy jednak, że w Tatrach Wysokich mamy wciąż bardzo dużo śniegu i najmniejszy błąd turysty może doprowadzić do śmiertelnego wypadku. Zdjęcie zamieszczone w artykule pokazuje warunki z dnia 04.06.2020 - tyle śniegu mamy aktualnie w Tatrach!