Kamera TOPR Morskie Oko

Za nami kilka bardzo ładnych dni. Słońce gościło na niebie przez większość czasu, warunki do wędrówek były bardzo dobre. Stopień zagrożenia lawinowego od jakiegoś czasu wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie - obecnie obowiązuje "jedynka". Co czeka nas w najbliższy weekend?

Piątek, 5 kwietnia 2019 r.

Dziś przywitał nas całkiem ładny dzień. Będzie on prawdopodobnie najbardziej słonecznym z wszystkich trzech - czas nasłonecznienia wyniesie około 8 godzin. Temperatura wysoka, w Zakopanem 16 st. C, nad Morskim Okiem 11 st. C, na Kasprowym 2 st. C, a na Rysach -2 st. C. Wiatr w stosunku do poprzednich dni osłabł i dziś na graniach nie będzie przekraczał 25 km/h. Zagrożenie lawinowe jest mniejsze rano ze względu na niższe temperatury. Słońce wzeszło o godzinie 6:10, zajdzie o 19:16, mamy więc dużo czasu, by wykorzystać go na wędrówki. Ciśnienie wynosi 1008 hPa. Nie są prognozowane na dziś opady. 

Sobota, 6 kwietnia 2019 r.

W sobotę znaczne pogorszenie. Tego dnia nie ujrzymy słońca na niebie ani przez chwilę. Możliwe są za to opady śniegu lub deszczu - nie będą one intensywne, ale całodniowe. Wiatr nieco wzmoży na sile - do 30 km/h w wyższych partiach górskich, na Podhalu i w dolinach do 15 km/h. Słońce wzejdzie o 6:07, zajdzie o 19:18. Ciśnienie nieznacznie wyższe - 1010 hPa. Temperatura spadnie do 10 st. C w Zakopanem, -1 st. C na Kasprowym, 5 st. C nad Morskim Okiem i utrzyma się w wysokości -2 st. C na Rysach. Przewidywanym stopniem zagrożenia lawinowego wciąż jest "jedynka".

Niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

Niedziela będzie na pewno ładniejszym dniem niż poprzedni. Znów pojawi się słońce - czas nasłonecznienia w różnych rejonach będzie oscylował od 5 do nawet 10 godzin! Wiatr w dolinach do 10 km/h, w górach do 20 km/h. Barometry pokażą wartość 1006 hPa. Wschód słońca o godzinie 6:05, zachód o 19:19. Nie będzie padał ani deszcz, ani śnieg. Na temometrach ujrzymy następujące wartości: 0 st. C na Rysach, 13 st. C w Zakopanem, 2 st. C na Kasprowym Wierchu i 10 st. C nad Morskim Okiem.

Pamiętajcie, aby rozsądnie planować swoje wycieczki, ponieważ pogoda na ten weekend zapowiada się bardzo zmiennie. Życzymy Wam samych udanych, tatrzańskich wypraw!