Kamera TOPR Goryczkowa

Wędrującym w ostatnich dniach po szlakach można było zazdrościć dobrych warunków - bez burz, deszczu, ale też bez lampy. Teraz idzie weekend, a to oznacza tylko jedno... nową prognozę pogody! 

Piątek, 5 lipca 2019 r.

Dziś wyraźnie czuć zmianę pogody. Jest chłodniej niż w ostatnich dniach, a słońce chowa się za chmurami. Jest jednak ładnie. Po południu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Nadchodzący weekend w Tatry przywieje wiatr, który na graniach osiągnie prędkość do 55 km/h. Temperatura w Zakopanem wynosi teraz 20 stopni, nad Morskim Okiem jest 17 kresek, na Kasprowym Wierchu 12, a na Rysach 5. Ciśnienie wynosi 1014 hPa i w kolejnych dniach utrzyma się na takim poziomie. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 6 godzin. Planujących wędrówkę na Wołowiec z radością informujemy, że zielony szlak na Przełęcz pod Wołowcem jest już otwarty.

Wschód słońca: 04:41, Zachód słońca: 20:45

Sobota, 6 lipca 2019 r.

Sobota zapowiada się słoneczna, ale wietrzna. Wiatr na graniach osiągnie prędkość 40 km/h. Nie powinno padać. W Zakopanem będą 24 stopnie, nad Morskim Okiem - 21, na Kasprowym Wierchu - 14, a na Rysach 8. Ze względu na silny wiatr, temperatura odczuwalna będzie wyraźnie niższa. Czas nasłonecznienia wyniesie do 11 godzin. 

Wschód słońca: 04:41, Zachód słońca: 20:45

Niedziela, 7 lipca 2019 r.

W niedzielę prędkość wiatru zmaleje do 30 km/h, jednak warunki do wędrowania będą gorsze niż w sobotę. Wszystko ze względu na pojwiające się przez cały dzień opady deszczu i przelotne burze. Będzie też chłodniej: 21 stopni w Zakopanem, 19 nad Morskim Okiem, 12 na Kasprowym Wierchu i 7 na Rysach. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie 6 godzin. Z uwagi na prognozowane burze, zalecamy wczesne wyjście na szlak i uważne obserwowanie zmieniającej się pogody.

Wschód słońca: 04:41, Zachód słońca: 20:45

Jak widać, warunki do wędrówek nie będą wymarzone. Prosimy o rozważne planowanie wyjść w góry i życzymy bezpiecznych powrotów.