Kamera Morskie Oko

Przed nami pochmurny, ale dosyć stabilny pogodowo weekend. W Zakopanem temperatury będą dodatnie, natomiast w górach będziemy mieć niewielki mróz. Może spaść nieco śniegu.

Piątek, 5 lutego 2021 r.

Jak ostrzega Tatrzański Park Narodowy, w górach nadal panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Po ostatnich wietrznych dniach na graniach utworzyły się nawisy śnieżne, a w wielu miejscach zaspy. Można trafić także na takie fragmenty szlaków, które są niewidoczne - przysypane śniegiem. Obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego, niemniej jednak przewiduje się, że może ono wzrosnąć do "trójki". W takiej sytuacji na tatrzańskich ścieżkach powinni się pojawiać tylko doświadczeni turyści. Ostatnie wypadki lawinowe przypominają o konieczności posiadania detektora, sondy i łopaty. W piątek temperatura wynosi 4 st. w Zakopanem, 1 nad Morskim Okiem, -3 na Kasprowym i -7 na Rysach. W ciągu dnia w dolinach mogą pojawić się przelotne opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Cały dzień będzie pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1018 hPa, a prędkość wiatru nie przekroczy 45 km/h. Aktualna grubość pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu to ok. 120 cm. Wschód słońca o 7:05, zachód o 16:43.

Sobota, 6 lutego 2021 r.

Sobota upłynie pod znakiem opadów śniegu - najpoważniejszych w ten weekend. Szacuje się, że na wysokościach powyżej 2000 m może pojawić ok. 10 cm świeżego puchu. Będzie to też najchłodniejszy dzień - zwłaszcza w dolinach. W Zakopanem odnotujemy temperaturę 0 st. C, nad Morskim Okiem -1, na Kasprowym -3, a na Rysach -7. Słońce tego dnia nie wyjdzie zza chmur, a turystom podróżującym po szlakach towarzyszyć będzie wiatr o prędkości do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne tego dnia wyniesie 1014 hPa. Wschód w sobotę będzie o 7:04, zachód o 16:44.

Niedziela, 7 lutego 2021 r.

Niedziela będzie najcieplejszym dniem tego weekendu. Nawet na wysokościach powyżej 2000 m temperatury zbliżą się do 0 st. C. W Zakopanem zmierzymy 4 st., nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym 0, a na Rysach -3. Zerwie się też wiatr, który w porywach może osiągać na graniach 70 km/h. W drugiej części dnia i wieczorem możliwe są opady deszczu i śniegu w Zakopanem, a wysoko w górach śniegu. Ponownie przez cały dzień będzie pochmurno. Barometry wskażą 1002 hPa - zanotujemy więc spory spadek ciśnienia. Słońce wzejdzie o 7:02, a zajdzie o 16:46. Życząc miłego weekendu, zachęcamy do zachowania ostrożności i dokonywania rozsądnych wyborów tras wycieczek. Mimo pozornej stabilizacji pogody, warunki na szlakach pozostaną trudne.