weekendowe warunki w Tatrach

Mijający tydzień przyniósł wzrost temperatury, częściej pojawiało się słońce. W piątek temperatura spadnie, jednak weekend zapowiada się znów słonecznie i ciepło.

Piątek, 6 kwietnia 2018 r.

Warunki do wędrówki nie są stabilne - obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego, szlaki w wyższych partiach miejscami są nieprzetarte i zawiane. W części reglowej na znacznych odcinkach nie ma już śniegu, pojawia się za to błoto i kałuże. Mocno oblodzone są wszystkie podejścia. W piątek pojawią się rozpogodzenia, ale będzie chłodno: w Zakopanem i nad Morskim Okiem termometry pokażą 5 st. C, na Kasprowym Wierchu -3 st., na Rysach do -5. Na Kasprowym Wierchu mogą się pojawić słabe opady śniegu. Ciśnienie wynosi 1024 hPa. Słońce wzeszło o 6:07, zajdzie o 19:18.


Sobota, 7 kwietnia 2018 r.

Temperatura znów wzrośnie - w Zakopanem odnotujemy 15 st. C, nad Morskim Okiem 11, na Kasprowym Wierchu 3 a na Rysach 0 st. C. Pojawią się rozpogodzenia i całkowity czas nasłonecznienia wyniesie 8 h. Utrzyma się wysokie ciśnienie - 1023 hPa, na Rysach możemy się ponadto spodziewać silnego wiatru, który w ciągu dnia będzie wiał z prędkością 35 km/h, a w nocy nawet 50 km/h. Wschód słońca nastąpi o 6:05, zachód o 19:20. 

Niedziela, 8 kwietnia 2018 r.

W niedzielę możemy sie spodziewać słonecznej, wiosennej pogody - w Zakopanem termometry pokażą 18 st. C, nad Morskim Okiem 12. Inaczej sytuacja będzie wyglądać na Kasprowym Wierchu - tu dzień zapowiada się pochmurny i wietrzny. Temperatura wyniesie 3 st. C, powieje wiatr z prędkością 46 km/h. Na Rysach 2 st. C i słońce, ale wiatr przez cały dzień i noc do 60 km/h. Ciśnienie spadnie do 1016 hPa. Słońce wzejdzie o 6:03, zajdzie o 19:21. Weekend zapowiada się pogodnie i ciepło, jednak należy pamiętać, że w wyższych partiach gór nadal panują zimowe warunki. Życzymy udanego wypoczynku i korzystania z dobrej pogody!