warunki weekendowe w Tatrach

W Tatrach czuć już jesień, choć w ostatnich dniach warunki do wędrówek były bardzo dobre. Dziś przyszło ochłodzenie, a pogoda znacznie się pogorszyła. Od rana niski pułap chmur przysłaniał szczyty, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając orientację w terenie. A jakie będą kolejne dni?

Piątek, 6 września 2019 r.

Warunki do uprawiania turystyki są dziś niekorzystne. Szlaki są mokre i śliskie, a niski pułap chmur ogranicza widoczność. Jest też sporo chłodniej niż w ostatnich dnaich. W Zakopanem mamy 15 stopni, nad Morskim Okiem 13, na Kasprowym Wierchu 8, a na Rysach 3. Temperatura odczuwalna na najwyższym szczycie Polski oscyluje w okolicy 0. Jest praktycznie bezwietrznie, a czas nasłonecznienia wyniesie dziś 3 godziny. 

Przypominamy, że szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest zamknięty do odwołania, a do dzisiaj włącznie szlaki turystyczne z Przełęczy w Grzybowcu na Wyżnią Kondracką Przełęcz oraz z Wielkiej Polany Małołąckiej na Kondracką Przełęcz są zamknięte dla ruchu turystycznego.

Wschód słońca: 6:01 Zachód słońca 19:12

Sobota, 7 września 2019 r.

Sobota nie przyniesie poprawy pogody, choć temperatura wzrośnie o ok. 1-2 stopnie. Ze względu na prędkość wiatru dochodzącą na graniach do 30 km/h, temperatura odczuwalna będzie o ok. 4-5 stopni niższa. Zapowiada się deszczowy dzień, nad Tatrami przejdą też burze. Czas nasłonecznienia, w zależności od rejonu gór, będzie wahał się od 1 do 3 godzin. 

Wschód słońca: 6:03 Zachód słońca 19:09

Niedziela, 8 września 2019 r.

Niedziela będzie kolejnym dniem z deszczem i burzami. Padać ma od świtu, a co jakiś czas będą burze. Wiatr nadal będzie wiał z prędkościa do 30 km/h. Szlaki z pewnością będą bardzo śliskie, na szlakach będzie zalegało sporo wody i błota. Termometry w Zakopanem pokażą 17 stopni, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 8, a na Rysach 3. Odczuwalna temperatura na graniach spadnie poniżej 0. Czas nasłonecznienia w niedzielę wyniesie godzinę. 

Apelujemy o rozsądny wybór tras lub zaniechanie wyjść w góry. Pogoda - na ten moment - poprawić ma się dopiero w przyszłą środę.

Wschód słońca: 6:05 Zachód słońca 19:07