Kamera TOPR Dolina Pięciu Stawów Polskich

Za nami kilka dni ze słonecznymi porankami i popołudniowymi burzami. Teraz wielkimi krokami zbliża się weekend, a wraz z nim jeszcze lepsze warunki do aktywności w górach. Który z nadchodzących dni będzie najładniejszy? Zapraszamy na naszą tatrzańską prognozę pogody. 

Piątek, 7.06.2019 r.

Dzisiaj w Tatrach warunki pogodowe typowo letnie. Trochę słońca, które raz po raz zasłaniają chmury. Popołudnie przyniesie burze i niewielki opad deszczu. Temperatura w Zakopanem wynosi teraz 21 stopni, nad Morskim Okiem 17, na Kasprowym Wierchu 11, a na Rysach 8. Jest praktycznie bezwietrznie. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 7 godzin. W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza w miejscach zacienionych i żlebach, utrzymuje się jeszcze śnieg. Jego duże ilości zalegają m. in. na niebieskim szlaku prowadzącym z Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka, w rejonie Orlej Perci , na przełęcz Zawrat i Rysy. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1017 hPa i przez kolejne dni będzie stabilne. 

Wschód słońca: 04:35 Zachód słońca: 20:40

Sobota, 8.06.2019 r.

Pogoda w sobotę bez zaskoczenia. Rano - piękne słońce, popołudniu - burza. Czas nasłonecznienia wyniesie do 9 godzin i jest zapowiedzią świetnych warunków pogodowych na niedzielę. Temperatura wzrośnie, w Zakopanem 22 kreski, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 12, a na Rysach 9. Wiatr będzie wiać w podmuchać do 10 km/h. Pomimo wysokich temperatur, w wielu miejscach zalega jeszcze śnieg. W nocy z sobotę na niedzielę będzie padać deszcz.

Wschód słońca: 4:35 Zachód słońca: 20:42

Niedziela, 9.06.2019 r.

To będzie dzień, na który każdy czeka. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 12 godzin. Przez całą niedzielę niebo będzie bezchmurne. Wiatr powieje z prędkością zaledwie do 10 km/h. Nie powinno padać. Temperatura w Zakopanem wyniesie 21 stopni, nad Morskim Okiem - 19, na Kasprowym Wierchu - 12, a na Rysach 8. Ciśnienie wzrośnie i w niedzielę sięgnie 1025 hPa. 

Jak widać, prognozy na najbliższy weekend są naprawdę korzystne, z pewnością Tatry przyciągną wielu turystów. Prosimy o sprawdzenie planowanych szlaków pod kątem zalegania śniegu i rozważny wybór tras. 

Wschód słońca: 4:35 Zachód słońca: 20:42