Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami drugi weekend majowy. O pierwszym lepiej zapomnieć, bowiem pogoda nie rozpieszczała. Jak będzie tym razem?

Piątek, 07.05.2021 r.,

Początek weekend jest dość pochmurny i wietrzny. Na graniach może wiać do 80 km/h. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, a czas nasłonecznienia wyniesie około dwie godziny. W Zakopanem będzie maksymalnie 10 stopni, a na Kasprowym 0. Należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu w mieście, a śniegu na tatrzańskich szczytach. 

Sobota, 08.05.2021 r.,

Tego dnia będzie dużo ładniej, ale i naprawdę zimno! Czas nasłonecznienia wyniesie aż do siedmiu godzin, jednak na Kasprowym należy spodziewać się aż -3 stopni! Lepiej nie będzie w Zakopanem, gdzie temperatury dobiją maksymalnie do siedmiu kresek. TOPR prognozuje, że na ten dzień utrzyma pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Pamiętaj, aby sprawdzić komunikat przed wycieczką. Wiatr będzie wiał w porywach do 40 km/h.

Niedziela, 09.05.2021 r.,

To będzie tatrzańska plaża! 14 godzin, tyle wyniesie czas nasłonecznienia! W Zakopanem będzie 17 stopni, a na Kasprowym 6. Wiatr będzie wiał w porywach do 40 km/h. Najprawdopodobniej TOPR utrzyma pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, ale sprawdź go przed wycieczką koniecznie! Wiatr na graniach będzie wiał z prędkością do 40 km/h.

Jak widać pogoda będzie dużo lepsza niż tydzień temu. Szczególnie piękna będzie niedziela. Życzmy Wam udanego weekendu!