warunki weekendowe w Tatrach

Początek tygodnia był deszczowy, jednak później się rozpogodziło i wyszło słońce. Nadchodzący weekend również będzie dosyć pogodny, ale może też przelotnie popadać.

Piątek, 7 września 2018 r.

Warunki na szlakach są dobre, jedynie na odcinkach leśnych może być mokro i błotniście. Ruch turystyczny zmalał, ale na popularnych szlakach wciąż pojawia się wielu turystów. W Tatrach Zachodnich trwają remonty, zatem podczas wędrówki w tamte rejony należy zachować ostrożność. Przypominamy, że zamknięty jest szlak na odcinku Świnica – Zawrat, natomiast w Tatrach słowackich niedostępne są wszystkie szlaki w Dolinie Jaworowej oraz żółty szlak z Tatrzańskiej Leśnej do Wodospadów Zimnej Wody.

Temperatura w Zakopanem wynosi dziś 19 st. C, nad Morskim Okiem 16 st. C, na Kasprowym Wierchu 9 st. C, na Rysach zaś 5 st. C. Wszędzie spodziewane jest sporo słońca, przewidywany czas nasłonecznienia wynosi 7-8 godzin. Dzień będzie niemal bezwietrzny, ciśnienie wyniesie 1013 hPa. Słońce wzeszło o godzinie 6:04, zajdzie o 19:10.

 

Sobota, 8 września 2018 r.

W sobotę słońca będzie mniej, spodziewane są także przelotne opady deszczu. Temperatura nieco spadnie: w Zakopanem odnotujemy 16 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 8, na Rysach zas bez zmian, 5 st. C. Powieje mocniejszy niż w poprzednich dniach wiatr: na Rysach w ciągu dnia osiągnie prędkość do 30 km/h. Ciśnienie wzrośnie do 1019 hPa. Wschód słońca nastąpi o 6:05, zachód o 19:08.

 

Niedziela, 9 września 2018 r.

W niedzielę pogoda znów się poprawi, a czas nasłonecznienia wyniesie około 5-6 godzin. Termometry pokażą 17 st. C w Zakopanem, 15 nad Morskim Okiem, na Kasprowym Wierchu 9, na Rysach 6. Barometry wskażą 1023 hPa, wiatr osiągnie prędkość do 20 km/h na najwyższym szczycie Polski. Słońce wzejdzie o godzinie 6:07, a zajdzie o 19:06. Warunki w weekend będą dobre, jedynie w sobotę możliwe są opady deszczu. Przypominamy, że wędrówka po szlakach od zmierzchu do świtu jest zabroniona, zatem należy tak zaplanować wycieczkę, by około godziny 19:00 powoli zbliżać się do mety. Życzymy udanego wypoczynku!