Hala Gąsienicowa kamera TOPR

Przed nami drugi weekend kwietnia. Pierwszy nie przyniósł pogody jakiej oczekiwaliśmy. Czym tym razem coś się zmieni? Sprawdź w naszej prognozie. 

Piątek, 8 kwietnia 2022 r.,

początek weekendu rozpoczął się słonecznie i tak powinno pozostać przez większość dnia. Słońce zajdzie o 19:21 i będzie świeciło przez około cztery godziny. Opad śniegu będzie dziś niewielki, tj. do dwóch centymetrów. Trochę bardziej martwi wiatr, który w porywach będzie osiągał prędkość 70 km/h. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego z tendencją rosnącą. W Zakopanem mamy 11 stopni, nad Morskim Okiem 6, na Kasprowym -1, a na Rysach -4. 

Sobota, 9 kwietnia 2022 r.,

drugi dzień weekendu nie przyniesie poprawy pogody, a wręcz pogorszenie! Dzień wstanie o 6:01, a skończy się o 19:23, reasumując jest już naprawdę długi! Tego dnia może spaść jednak nawet 20 centymetrów śniegu, a wiatr będzie osiągał prędkość w porywach do 60 km/h na graniach. TOPR prognozuje, że ogłosi na ten dzień 3 stopień zagrożenia lawinowego. Sprawdź jednak komunikat lawinowy, bowiem ta prognoza występuje codziennie od wielu dni, mimo wszystko TOPR nie ogłosił tzw. 'trójki' nawet raz w ostatnim czasie. Będzie także nieznacznie chłodniej. Zakopane 7, Morskie Oko 5, Kasprowy -1, Rysy -4.

Niedziela, 10 kwietnia 2022 r.,

Ostatni dzień weekendu wstanie o 5:59, a skończy się o 19:23. Przyniesie on poprawę pogody oraz stabilizację. Nie będzie już mocno wiało, w porywach do 30 km/h, a czas nasłonecznienia może wynieść nawet do pięciu godzin! Warunki do uprawiania turystyki będą jednak bardzo trudne ze względu na sobotnie opady. Jeżeli wybierasz się w Tatry wybierz rozsądnie i koniecznie sprawdź komunikat lawinowy przed wycieczką! W Zakopanem będą 4 stopnie, nad Morskim Okiem, na Kasprowym -5, a na Rysach -10. Jak widać nastąpi znaczne ochłodzenie!

Nie będzie to idealny weekend pogodowo. Wybierz zatem wycieczki odpowiednio do swoich możliwości!