Kamera TOPR Morskie Oko

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji nacieszyć się w tym tygodniu tatrzańską piękną pogodą, korzystajcie z ostatnich chwil! W Tatrach w ten weekend zobaczymy jeszcze trochę słońca, ale najbliższe trzy dni zakończą już słoneczną passę.

Piątek, 8 lutego 2019 r.

Na niektórych kamerach słońce przebija zza chmur, na innych widok jest już całkowicie przesłonięty pochmurnym niebem - tak rozpoczyna się nam kolejny weekend lutego. Po ostatnich dniach, w trakcie których przyzwyczailiśmy się już do "lampy", jest to duży przeskok - po wczorajszych 8 godzinach słońca pozostało jedynie wspomnienie. Dzisiaj spodziewać możemy się jedynie 3 godzin nasłonecznienia. Wciąż jednak nie będzie żadnych opadów - ani deszczu, ani śniegu. Słońce wzeszło o 07:01, zachodzi o 16:47 - z każdym wschodem i zachodem obserwujemy wydłużanie się czasu dnia o parę minut. Ciśnienie atmosferyczne 1020 hPa. Wiatr w porywach maksymalnie do 20 km/h w górach, w mieście w dolinach do 5 km/h. Temperatura w niektórych miejscach jeszcze na plusie: w Zakopanem i nad Morskim Okiem termometry wskazują 1 st. C, na Kasprowym Wierchu -3 st. C, a na Rysach -4 st. C.

Sobota, 9 lutego 2019 r.

W sobotę w mieście ocieplenie o kilka stopni. Termometry w Zakopanem pokażą 6 st. C. Te górskie zaś wskażą następujące wartości: -7 st. C na Rysach, -3 st. C na Kasprowym Wierchu i 1 st. C nad Morskim Okiem. Wiatr wzmoże na sile - na Rysach spodziewamy się porywów do 55 km/h, trochę mniejszą wartość mogą osiągnąć one w okolicach Kasprowego Wierchu - do 40 km/h. W niższych partiach znacznie łagodniej - wiatr w Zakopanem i dolinach do 15 km/h. Ciśnienie spadnie do wartości 1015 hPa. Wschód słońca o 7:00, zachód o 16:49. Słońce na niebie zagości trochę dłużej - około 5 godzin. Będą to jednak tylko przejaśnienia, niebo cały czas ma być zasnute chmurami. Wszelkich opadów brak.

Niedziela, 10 lutego 2019 r.

W niedzielę ponownie możemy spodziewać się odrobiny słońca - nasłonecznienie tego dnia wyniesie około czterech godzin. Brak jakichkolwiek opadów w ciągu doby. Słońce wzejdzie o 6:58, zajdzie zaś o 16:50. Ciśnienie znów spada - w niedzielę barometry pokażą wartość 1010 hPa. Wiatr w wysokich górach jeszcze mocniejszy - możemy spodziewać się nawet do 70 km/h. Rejon Zakopanego i niższe partie - tam w porywach tylko do 15 km/h. Temperatura powietrza wyniesie 6 st. C w Zakopanem, 2 nad Morskim Okiem, -2 na Kasprowym i -6 na Rysach. 

Powoli żegnamy się z dniami pełnymi słońca, które dane nam były na wędrówki w tym tygodniu. Mamy jednak nadzieję, że takie warunki prędko do nas powrócą! Życzymy wszystkim udanego weekendu.