warunki w Tatrach

Ostatnio sporo się dzieje. Otwarto wszystkie szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowy, przedwczoraj dosypało śniegu - sprawdzamy, jakie warunki zapowiadają się na najbliższy weekend.

Piątek, 8 maja 2020 r.

Od samego rana nad Tatrami świeci piękne słońce, a niebo jest praktycznie bezchmurne. Z biegiem dnia na niebie pojawi się coraz więcej chmur. Ciepło: 17 stopni w Zakopanem, 14 nad Morskim Okiem, 7 na Kasprowym Wierchu i jedna kreska powyżej zera na Rysach. Wiatr będzie wiał z prędkością do 30 km/h. Czas nasłonecznienia sięgnie 11 godzin. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego: uwagę należy zwrócić na świeży odłożony przez wiatr śnieg na starej twardej powierzchni i te miejsca traktować jako niebezpieczne. Szlaki prowadzące dnami dolin są mokre, błotniste i sliskie. Powyżej górnej granicy lasu panują warunki zimowe, niezbędny sprzęt to raki, czekan, kask i lawinowe ABC. Tatrzańskie stawy rozmarzają, pokrywa lodu jest bardzo cienka i z łatwością może się załamać. 

Wschód słońca: 5:05 Zachód słońca: 20:07

Sobota, 9 maja 2020 r.

W sobotę więcej chmur niż w piątek. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie 8 godzin. W Zakopanem będzie 17 stopni, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 6, a na Rysach 1. W partiach szczytowych wiatr słaby, w podmuchach do 20 km/h. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu, jednak prognozy nie są jednoznaczne. 

Wschód słońca: 5:03 Zachód słońca: 20:07

Niedziela, 10 maja 2020 r.

W niedzielę pogoda nieco się popsuje. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a czas nasłonecznienia to maksymalnie 5 godzin. Będzie praktycznie bezwietrznie, jednak popołudniu może padać. W Zakopanem będzie 20 stopni, nad Morskim Okiem 11, na Kasprowym Wierchu 8, a na Rysach 4.

Przypominamy, że wszystkie szlaki turystyczne i narciarskie są zamknięte dla narciarstwa i turystyki narciarskiej (również szlak na Rysy).

Wschód słońca: 5:03 Zachód słońca: 20:08