Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami weekend z bardzo ładną pogodą, jednakże temperatury spadną do bardzo niskich wartości - z ujemnymi włącznie. Każdy, kto chce w takich warunkach ruszyć w góry, powienien zadbać o odpowiednie przygotowanie.

Piątek, 8 października 2021 r.

Po opadach deszczu, które miały miejsce w środę i czwartek, na szlakach w wielu miejscach nadal jest mokro i bardzo ślisko. W wyższych partiach gór, zwłaszcza w miejscach zacienionych, licznie występują oblodzenia. Pamiętajmy także o remontach szlaków, które poskutkowały wyłączeniem z użytkowania kilku ścieżek, z Orlą Percią od Koziej Przełęczy do Żlebu Kulczyńskiego na czele. Piątek jest bardzo słonecznym dniem (6 h słońca) i zarazem najcieplejszym z całej końcówki tygodnia. Na termometrach dziś pojawią się następujące temperatury maksymalne: 11 st. w Zakopanem, 10 st. nad Morskim Okiem, 6 st. na Kasprowym Wierchu, 0 st. na Rysach. Nie są przewidywane żadne opady. Wiatr osiągnie dziś maksymalnie 30 km/h. Zachód słońca o 18:01.

Sobota, 9 października 2021 r.

Sobota będzie kolejnym słonecznym dniem (9 h nasłonecznienia) bez jakichkolwiek opadów, jednakże nastąpi spadek temperatury w porównaniu do piątku, szczególnie duży w wyższych partiach Tatr. Zmierzone zostaną następujące temperatury: Zakopane 9, Morskie Oko 5, Kasprowy 0, Rysy -4. Wiatr tego dnia nie przekroczy 35 km/h. Wschód słońca będzie mieć miejsce o 6:53, a zachód o 17:59.

Niedziela, 10 października 2021 r.

W niedzielę nadal sporo słońca, choć nieco mniej niż dnia poprzendiego - 6 h. Temperatury utrzymają się na podobnym, niskim poziomie. I tak: w Zakopanem będziemy mieć 9 st., nad Morskim Okiem 6, na Kasprowym 1, na Rysach -4. Wiatr w niedzielę do 30 km/h. Ponownie nie będzie padać. Niedzielny wschód słońca o 6:55, zachód zaś o 17:57. Udanego weekendu!