Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami drugi weekend kwietnia. Wybierasz się w góry? Koniecznie zapoznaj się z naszą prognozą pogody.

Piątek, 9.04.2021 r.,

Pierwszy dzień weekendu przywitał nas słoneczną pogodą, czas nasłonecznienia wyniesie nawet do 11 godzin. W Tatrach jednak mocno wieje, podmuchy mogą sięgać do 60-70 km/h. TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego, warunki śniegowe są zatem trudne. W Zakopanem będzie dzisiaj 7 stopni, a na Kasprowym -5. W Tatrach panują zimowe warunki, pomimo wiosny w kalendarzu.

Sobota, 10.04.2021 r.,

To będzie kolejny, słoneczny dzień. Czas nasłonecznienia wyniesie tak jak i w piątek, około 11 godzin. Będzie jednak bardzo ciepło, na co należy zwrócić uwagę w górach. W Zakopanem nawet do 15 stopni, a na Kasprowym także powyżej zera, około 3 kresek. Wysokie temperatury będą w ciągu dnia źle wpływały na stan pokrywy śnieżnej. TOPR prognozuje, że ogłosi na ten dzień lawinową dwójkę, jednak sprawdź komunikat wieczorem przed wycieczką. Będzie także wiało w porywach do 50 km/h.

Niedziela 11.04.2021 r.,

Najbrzydszy dzień weekendu i najprawdopodobniej najbardziej wietrzny. Porywy mogą sięgać nawet do 100 km/h, dodatkowo czas nasłonecznienia wyniesie zaledwie cztery godziny. Także będzie ciepło, w Zakopanem 15, na Kasprowym 2 stopnie. Przed wycieczką sprawdź komunikat lawinowy, bowiem w Tatrach panuje pełnia zimy. 

Jak widać dwa pierwsze dni będą pod względem słońca idealne, jednak nieco wietrzne. Uważajcie na siebie i bądźcie ostrożni, szczególnie że obowiązuje trzeci, znaczny poziom zagrożenia lawinowego.