Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami drugi weekend lipca, wakacje w pełni. Jaka będzie pogoda tym razem? Czy uda się zrealizować wymarzone trasy? Sprawdź koniecznie. 

Piątek, 09.07.2021 r.,

Modele pogodowe nie są spójne, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że do 10-12 będzie ładna pogoda. Potem może wystąpić deszcz, a po południu burze. Wniosek jest jeden, wyjdź wcześniej na szlak, lub zmień plany np. z Rysów na coś znacznie niższego. W Zakopanem mają być 24 stopnie, a na Kasprowym 14. Czas nasłonecznienia ma wynieść do 5 godzin.

Sobota, 10.07.2021 r.,

Nad Tatrami zdecydowanie fronty nie są spokojne. Na ten dzień prognozy też nie są spójne, chociaż najprawdopodobniej będzie ładnie i pogoda wytrzyma nawet do około 14. Zagrożenia burzowego nie będzie, jednak można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Czas nasłonecznienia w granicach 4 do 6 godzin. W Zakopanem 22 stopnie, a na Kasprowym 12.

Niedziela, 11.07.2021 r.,

Wróci zagrożenie burzowe oraz większe opady deszczu, które będą przeplatane słońcem. Pogoda na ten dzień jest bardzo niepewna i zmienna. Należy upewnić się tuż przed wycieczką jakie są prognozy i dostosować godzinę wyjścia do nich. Czas nasłonecznienia może wynieść nawet do 7 godzin. W Zakopanem mają być 23 stopnie, a na Kasprowym 13.

Jak widać pogoda będzie zmieniała się bardzo dynamicznie, dlatego uważajcie na siebie.